Hanefi Avcı operasyonunda istihbarat şube müdürü olan müdür görevden alındı

Eskişehir Emniyet Müdürlüğü'nde görevli 2. Sınıf İl Emniyet Müdür Yardımcısı Mustafa Aygün ve Suat Kural, görevlerinden alındı.

Hanefi Avcı operasyonunda istihbarat şube müdürü olan müdür görevden alındı
22 Ocak 2014 Çarşamba 14:48

Eskişehir Emniyet Müdürlüğü'nde görevli 2. Sınıf İl Emniyet Müdür Yardımcısı Mustafa Aygün ve Suat Kural, görevlerinden alındı. İki il emniyet müdür yardımcısının, Eskişehir Trafik Polis Eğitim Merkezi'nde görevlendirildiği öğrenildi. Başarılı çalışmaları ile bilinen Aygün, 'Devrimci Karargah' operasyonu kapsamında, cezaevinde tutuklu bulunan eski İl Emniyet Müdürü Hanefi Avcı'ya yönelik operasyon sırasında İl Emniyet İstihbarat Şube Müdürü olarak görev yapıyordu.

17 Aralık operasyonu sonrası emniyette başlayan görevden alma ve görev değişikliği işlemleri Eskişehir'e de sıçradı. Eskişehir Emniyet Müdürlüğü'nde görevli İl Emniyet Müdür Yardımcısı Mustafa Aygün ve Suat Kural, görevlerinden alındı. İki il emniyet müdür yardımcısının, Eskişehir Trafik Polis Eğitim Merkezi'nde görevlendirildiği belirtildi. Yaklaşık üç yıldan bu yana il emniyet müdür yardımcısı olarak görev yapan Mustafa Aygün, bu görevinden önce Eskişehir İstihbarat Şube Müdürü olarak görev yapıyordu. 2. sınıf emniyet müdürü olan Aygün'ün, halihazırda Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nden (KOM) sorumlu il emniyet müdür yardımcısı görevini yürüttüğü belirtildi. Aygün'ün, daha önce de Güvenlik, İstihbarat ve Terörle Mücadele şubelerinden (TEM) sorumlu müdür yardımcısı olarak görev yaptığı kaydedildi. 2. sınıf emniyet müdürü olan Suat Kural'ın da Pasaport ve Yabancılar Şube Müdürlüğü'nden sorumlu il emniyet müdür yardımcısı olarak görev yaptığı ifade edildi. Kural'ın da daha önce il emniyet müdürlüğü personel şube müdürü olarak görev yaptığı belirtildi. Her iki il emniyet müdür yardımcısının, bu görev değişikliğinin akabinde Eskişehir Trafik Polis Eğitim Merkezi'nde eğitmen olarak görev yapacağı öğrenildi.

AYGÜN BAŞARILI OPERASYONLARI İLE DİKKAT ÇEKMİŞTİ

Görevden alınan eski İstihbarat Müdürü Aygün, başarılı çalışmaları ile dikkat çekiyor. Aygün, Devrimci Karargah operasyonu kapsamında cezaevinde tutuklu bulunan eski İl Emniyet Müdürü Hanefi Avcı'ya yönelik operasyon sırasında İstihbarat Şube Müdürü olarak görev yapıyordu. Avcı ile yaklaşık 1.5 yıl birlikte çalışan Aygün, bu süreçte kendi biriminin başında operasyonu yakından takip etmişti.CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×