Hamas'tan Türkiye'ye övgü

Hamas Hareketi'nin önde gelen isimlerinden İsmail Rıdvan, Türk halkının, "ülkesinin güvenliğini koruma" arzusundan övgüyle söz etti.

Hamas'tan Türkiye'ye övgü
22 Temmuz 2016 Cuma 15:24

Hamas Hareketi'nin önde gelen isimlerinden  Rıdvan, Gazze'deki Filistin Camisi'nde verdiği cuma hutbesinde, 15 Temmuz'da Türkiye'de gerçekleştirilen başarısız darbe girişimine değindi. Hamaslı yetkili, Türk halkının, darbe girişimine karşı milyonlar halinde çıkarak ülkesinin güvenliği ve istikrarını koruma arzusunu takdir etti.

Hamas olarak, Türkiye’nin Filistin meselesine verdiği siyasi, maddi ve manevi destekten dolayı da minnettar olduklarını vurgulayan Rıdvan, "Türkiye mazlumlara yardım etti. Türk halkı, Gazze Şeridi'ne uygulanan ablukanın kalkması için yola çıkan Mavi Marmara gemisinde kanını akıttı ve şehitler verdi." ifadelerini kullandı.

Filistin halkı, devleti ve ulusal partilerin darbe girişimi karşısında Türkiye'yi desteklemeye devam edeceğini belirten Rıdvan, halkın iradesi ve birliğinin galip gelmesinin ardından istikrarın Türkiye'ye dönmesini ümit ettiklerini dile getirdi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×