Halkla iİlişkilerin en prestijli ödülünü bu yıl YEDAŞ aldı

Türkiye’deki dev şirketlerin ve kuruluşların katıldığı 113 projenin 23 başlıkta yarıştığı Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) tarafından düzenlenen 13. Ödül Gecesi'nin parlayan yıldızı Yeşilırmak Elektrik Dağıtım A.Ş.(YEDAŞ)...

Halkla iİlişkilerin en prestijli ödülünü bu yıl YEDAŞ aldı
16 Haziran 2014 Pazartesi 11:43

Türkiye’deki dev şirketlerin ve kuruluşların katıldığı 113 projenin 23 başlıkta yarıştığı Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) tarafından düzenlenen 13. Ödül Gecesi'nin parlayan yıldızı Yeşilırmak Elektrik Dağıtım A.Ş.(YEDAŞ) oldu.

'Enerjimizi Harekete Geçiriyoruz' sloganıyla başlattığı ve 'Bir Bölgesel Sürdürülebilir Kalkınma Hareketi' temasıyla olgunlaştırdığı 14 adet kurumsal sosyal sorumluluk projeleri ile 'Sürdürülebilir' olmanın gururunu bir kez daha yaşayan YEDAŞ, Avrupa’nın iletişimin oskarı olarak lanse ettiği Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı United Nations Development Programme (UNDP) özel ödülünü aldı. YEDAŞ, ‘Dikkuyruğu Koruyoruz Projesi’ ile kurumsal sosyal çevre dalında da birincilik ödülünü alarak tüm dikkatleri üzerine çekti.

EN ETKİLEYİCİ ÖDÜL YEDAŞ’IN

TÜHİD tarafından düzenlenen Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödülleri’nde ‘En Prestijli ve En Etkileyici Ödül’ olarak gösterilen ve 2012 yılından itibaren şirketlerin Kurumsal Sorumluluk ve İletişim alanında katılabildiği UNDP Özel Ödülü’nü, 2012 yılında Koç Holding ve Turkcell alırken, 2013 yılında da Boyner Holding aldı. Bu yıl ise YEDAŞ ile birlikte MNG Kargo, Akbank, L’oreal Türkiye, Kiğılı, Anadolu Efes, Peugeot ve Çilek Mobilya gibi dev şirketlerin projeleriyle rekabet ettiği UNDP Özel Ödülü’nü, ‘Enerjimizi Harekete Geçiriyoruz’ projesiyle bu ödülü kazanan dördüncü şirket olurken, Türkiye’de Sosyal Sorumluluk projeleriyle UNDP Özel Ödülü’nü alan ilk ve tek elektrik dağıtım şirketi olma gururunu yaşadı.

EŞİ GÖRÜLMEMİŞ BİR PROJE

UNDP Özel Ödülü’nü YEDAŞ Genel Müdürü Nurettin Türkoğlu’na takdim eden Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı - İstanbul Uluslararası Özel Sektör ve Kalkınma Merkezi Direktörü Simona Marinescu, “Şirketlerin sosyal ve çevresel etkilerini en iyi bakış açısı ile ödüllendiren UNDP Özel Ödülü’nün eşsiz bir ödüldür. Ve bu ödülü sürdürülebilir kalkınma programı için mükemmel bir modeli vitrine koyan YEDAŞ’a vermekten büyük onur ve gurur duyuyoruz.” dedi.

Şirketlerin girişimlerinin yüksek kalitede olması, jürinin görevini çok zorlaştırdığını ve bu zor süreci yaşatan başvuruları yapan şirketlere teşekkür eden Marinescu, “Bu kategori için bağımsız bir jüri, sürdürülebilir gelişim üzerindeki etkileri ölçecek bir dizi kriter ile başvuruları gözden geçirdi. Bir şirket vardı ki, sosyal, kültürel ve çevresel alanlarda yerel kalkınma sorunlarına bir katma değer yaratma yolunda çalışmak amacıyla özel bir program oluşturmuş, tüm projelerin içeriği, kapsamı, alanı ve kapsadığı insan sayısı, eşi görülmemiş bir proje. Yaratıcı çalışma alanlarına kadınları ve gençleri çekebilmek ve proje kapsamında enerji verimliliğini ön planda tutabilmek, kamuoyunda çevre konularında bilinçlendirme yapabilmek umutlarının sadece birkaç örneği. ‘Enerjimizi Harekete Geçiriyoruz’ projesi ile; hizmet alandaki 5 şehirdeki sorunları öncelik edinen, 3 milyondan fazla insana ulaşan ve kapsamlı bir sürdürülebilir kalkınma programı için mükemmel bir modeli vitrine koyan YEDAŞ’a, Altın Pusula UNDP Özel Ödülü’nün verilmesi bizim için büyük onurdur.” ifadelerini kullandı.

HAYATIN HER ALANINA DOKUNAN 14 PROJE

YEDAŞ Genel Müdürü Nurettin Türkoğlu ise başarılarının asla tesadüf olmadığını aldıkları ödüllerle ve tebriklerle ortaya koyduklarını belirterek, “Vizyonumuzda, 2019 yılında kurumsal ve operasyonel mükemmellik alanında Avrupa’nın ilk 10 şirketi arasında olmayı hedef koymuşuz. Bu hedefte, ilk 10 şirket diyoruz, ilk 10 elektrik dağıtım şirketi demiyoruz. Vizyonumuzdaki bu hassas noktaya özellikle dikkat çekmek istiyoruz. Yolumuz ve hedeflerimiz açık ve net. Tüm çalışanlarımızla mükemmelliği benimsemiş, Toplam Kalite Yönetim Sistemi ile yönetilen bir şirketiz. Ancak hedeflediğimiz yolda çok çalışmayı gerektirdiği gibi, ‘doğru iletişim’ kurmak, insanların ve bölgenin ihtiyaçlarına karşılık verebilecek, hayatın her alanına dokunabilen ‘Kurumsal Sosyal Sorumluluk’ Projeleri’ni de gerektiriyor. Biz YEDAŞ olarak, 14 proje hazırladık ve 2012 yılından itibaren insanlara ulaşmaya başladık. Ev hanımlardan gençlere, öğrencilerden unutulmuş mesleklere, tarihi miraslarımızdan çevremizin eşsiz güzelliklerine ulaşmış, korunması ve yaşatılması için hazırladığımız projelerle destek olduk, oluyoruz.” dedi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×