Halk gününde ilginç istekler

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, her hafta düzenlediği halk gününde ilginç isteklerle karşılaşıyor. Halk gününde, oğlu kız kaçıran baba, evladına iş isteyen anne, ‘köpeğim özgür olmalı’ diyen kadın, maaşını güvenle...

Halk gününde ilginç istekler
16 Mayıs 2014 Cuma 17:43

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, her hafta düzenlediği halk gününde ilginç isteklerle karşılaşıyor. Halk gününde, oğlu kız kaçıran baba, evladına iş isteyen anne, ‘köpeğim özgür olmalı’ diyen kadın, maaşını güvenle çekmek isteyen emekli, işyerine izin isteyen esnaf Başkan Çetin’den yardım istedi. Soner Çetin, “Mazeret yok, sorunlarınızın tamamını çözeceğiz.” dedi.

Soner Çetin’in 7.sini gerçekleştirdiği halk günü yine ilginç talepler, teşekkür konuşmaları ve tatlı atışmalarla geçti. Soma’da 300’e yakın madencinin ölümünden duyduğu üzüntüyü dile getirerek konuşmasına başlayan Çetin, “Cinayet gibi kaza” yorumunu yaptı ve ölenler anısına halkla birlikte bir dakikalık saygı duruşunda bulundu. Çetin, 19 Mayıs konserleri, Güreş Şenliği ve Yelken Yarışları’nın iptal edildiğini, harcanacak paranın da Soma’ya yardım olarak gönderileceğini açıkladı.

Emekli bankacı Ayla Yuvasız ve hayvansever Fikriye Öztürk ile emekli Kazım Türkmen arasında “köpeklerin parklara uluorta çiş yapması” yüzünden atışmaların yaşanması gülüşmelere yol açtı. Yuvasız’ın, “Sokak köpekleri zavallı, evde beslenen köpeklere parklarda çocuklara zarar verecek şekilde çiş yaptırılıyor.” demesi üzerine Başkan Çetin, “Köpeklerin de dolaşma hakkı var. Biz gariban köpeklerin yanındayız” diye takıldı.

Eşinin şeker hastası, kendisinin de işsiz olduğunu belirten Mehmet Sakarya adlı vatandaşın, “Benim oğlan sevdiğini kaçırdı” diyerek konuşmasına başlaması gülüşmelere neden oldu. Başkan Soner Çetin, önce “Kız da seviyorsa helal olsun” dedi, ancak baba “Orasını bilmem” deyince bu kez “Zorla kaçırdıysa olmaz, suç” diye devam etti.

Mustafa Vural adlı memur, “Yol sorununu ilettim, bürokratlarınız anında ilgilendi, ben buraya teşekkür için geldim.” demesi, köylüler adına konuştuğunu belirten bir vatandaş, “Biz de buraya memnuniyetimizi belirtmek için geldik.” diye konuştu. Oğluna iş isteyen anne Özcan İnandı, maaşını güvenle çekmek istediğini belirten emekli, “Kentsel dönüşüm ne olacak?” diye soran Belediyeevleri sakinleri ve “Burası ağlama duvarı olmasın” diyen Kamil Tartın’a Başkan Soner Çetin “Mazeret yok, hizmet üreteceğiz. Soner Çetin hepinizin avukatıdır, böyle bilin” dedi. CİHAN

Halk gününde ilginç istekler


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×