Halk Eğitim Merkezi yıl sonu sergisi açıldı

Karabük’ün Eflani İlçe Halk Eğitim Merkezi tarafından yıl sonu sergisi açıldı.Halk eğitim merkezi müdürlüğü binasının giriş katındaki serginin açılışını, Kaymakam Tolga Özdemir, Garnizon Komutanı Rıfat Göktürk, Belediye Başkanı...

Halk Eğitim Merkezi yıl sonu sergisi açıldı
03 Haziran 2014 Salı 11:23

Karabük’ün Eflani İlçe Halk Eğitim Merkezi tarafından yıl sonu sergisi açıldı.

Halk eğitim merkezi müdürlüğü binasının giriş katındaki serginin açılışını, Kaymakam Tolga Özdemir, Garnizon Komutanı Rıfat Göktürk, Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul ile beraber yaptı. Açılışa, Emniyet Amiri Musa Celebi, ilçe milli eğitim şube müdürleri, Safranbolu Halk Eğitim Müdürü ile daire amirleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, kurs öğretmenleri, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.

Halk Eğitim Merkezi Müdürü Sezai Öztaş, açılışta yaptığı konuşmada, 2013-2014 eğitim öğretim dönemindeki çalışmalar hakkında bilgi verdi. Öztaş, "2013-2014 yılında Eflani Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü olarak, içinde bulunduğumuz eğitim öğretim yılı içinde ilçemiz halkının ihtiyaç duyduğu ve istekte bulunduğu alanlarda kurs açarak vatandaşımıza eğitim öğretim hizmeti sunmaya çalıştık. Vatandaşların talep etmiş olduğu ve imkanlar ölçüsünde, bu yıl saç bakımı ve yapımı, hurç dikimi, 3-6 yaş aile eğitimi, düz kirkitli dokuma (yöresel bez), biçki dikiş, İngilizce, kalorifer ateşçiliği ve bilgisayar kursları açtık." dedi.

Biçer döver kursuna talep topladıklarını söyleyen Sezai Öztaş, sözlerine şöyle devam etti: “Halk Eğitiminin amacının örgün eğitime hiç girmemiş veya örgün eğitimi bitirmiş yetişkin insanlara, onların ilgi istek ve kabiliyeti doğrultusunda kurs açarak bir meslek sahibi yapmak, biz bu amaç doğrultusunda örgün eğitimini tamamlamış kişilerin evde boş durmamaları ve belirli faaliyetlere katılması için çalışmalarımızı yürütüyoruz.”

Kaymakam Tolga Özdemir ve beraberindekiler el emeği göz nuru el işlemeleri sergisini gezerek kurs öğreticisi ve kursiyerlerden yapmış oldukları dantel ve nakışlar hakkında bilgi aldı. Sergideki el işlerinin çoğunluğu Eflani ilçesine has olan çember bezi üzerine yapıldığı ifade edildi.

Daha sonra kurslara katılanlara belgeleri verildi. Sergiye katılanlara çeşitli yiyeceklerden oluşan tabak ikram edildi. Serginin 3 gün açık kalacağı belirtildi. CİHAN

Halk Eğitim Merkezi yıl sonu sergisi açıldı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×