Halı sektörünün en büyük sıkıntılarından biri vasıflı eleman ihtiyacı

Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği (GAHİB)Başkanı Selahattin Kaplan, sektörün en büyük sıkıntılarından birinin vasıflı elemana ihtiyaç duyulması olduğunu söyleyerek, açılan kurslarla bu sorunu çözmeyi amaçladıklarını...

Halı sektörünün en büyük sıkıntılarından biri vasıflı eleman ihtiyacı
18 Haziran 2014 Çarşamba 14:18

Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği (GAHİB)Başkanı Selahattin Kaplan, sektörün en büyük sıkıntılarından birinin vasıflı elemana ihtiyaç duyulması olduğunu söyleyerek, açılan kurslarla bu sorunu çözmeyi amaçladıklarını belirtti.

Kaplan, Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (GAİB) bünyesinde açılan 'Bilgisayar Destekli Halı Desinatörlüğü Eğitimi' kursunun yeni dönem öğrencilerini ziyaret etti. Sektörün genç ve yetenekli tasarımcılara ihtiyacı olduğunu ifade eden Kaplan, öğrencilerle sohbet etti. Kaplan "Sektörümüzün en büyük sıkıntılarından biri vasıflı elemana ihtiyaç duyulmasıdır. Böyle bir nitelikte kurs açarak az da olsa bu sorunu çözmek ve sektörü rahatlatmak istedik. Bundan sonrası artık sizin çalışmanıza ve azminize kalmış. Eğer siz kendinizi yetiştirirseniz ilerde işsizlik sorunlarıyla karşılaşmasınız. Üç ay sürecek bu kursumuzun sonunda gerçekten yetişmiş işe başlama seviyesine gelmiş kursiyerlerimize sertifika vereceğiz ve ilgili firmalarla görüştürüp işsizlik problemi yaşamasını önleyeceğiz." dedi. Kursiyerlere meslek olarak bu sektörü sevmelerini de öneren Kaplan başarıya giden yolda insanların yaptıkları işi sevmelerinin önemli olduğunu da sözlerine ekledi.

CİHAN

Halı sektörünün en büyük sıkıntılarından biri vasıflı eleman ihtiyacı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×