Hakkarili STK’lar: Hizmet Hareketi hiçbir hukuki temele dayanmadan yaftalanıyor

Hakkari'de faaliyet gösteren bazı sivil toplum kuruluşları (STK), son günlerde Türkiye gündemini meşgul eden gelişmeleri değerlendirmek üzere ortak basın toplantısı düzenledi.

Hakkarili STK’lar: Hizmet Hareketi hiçbir hukuki temele dayanmadan yaftalanıyor
02 Şubat 2014 Pazar 12:23

Hakkari'de faaliyet gösteren bazı sivil toplum kuruluşları (STK), son günlerde Türkiye gündemini meşgul eden gelişmeleri değerlendirmek üzere ortak basın toplantısı düzenledi. STK’lar adına basın açıklamasını okuyan Hakkari İş Adamları Derneği Başkanı Hüseyin Biçer, iki ayı aşkın bir süreden beri camia diye isimlendirilen Gönüllüler Hareketi'ne yönelik yıpratma ve itibarsızlaştırma kampanyalarını üzülerek izlediklerini söyledi.

Geçmiş dönemde toplumun bir kesiminin ‘mürteci, habis, ur, kan emici, vampir, yarasa, örümcek kafalılar, sıkma başlar’ gibi ithamlarla yok edilmeye çalışıldığını hatırlatan Biçer, “Bugün de Hizmet Hareketi aynı itibarsızlaştırma taktiği ile hedefe konularak; paralel devlet, çete, virüs, in, gizli örgüt, haşhaşi gibi iftiralarla, hiçbir bilgi, belge ortaya koymadan, hiçbir hukuki temele dayanmadan yaftalanıyor. Bir kısım medya, sorumlu ve objektif gazetecilik kriterlerini hiçe sayarak ve bir merkezden yönlendirildiği aşikar bir tarzda her türlü yalan ve iftiraya başvurmak suretiyle Hizmet Hareketi hakkında kara propaganda kampanyası yürütüyor.” dedi.

Kamuda çalışan memurlar, bürokratların Hizmet Hareketi'ne nispet edilerek fişlendiğini ve hiçbir hukuki gerekçe gösterilmeden kıyama tabi tutulduğunu ifade eden Biçer, şöyle devam etti: "Anadolu insanının himmet ve gayretleriyle büyük elçiliğimizin bulunmadığı ülkelerde dahi ülkemizi en güzel şekilde temsil eden, ulaştıkları her insana ülkemizi ve milletimizi sevdiren yurt dışındaki okullar da bu süreçte yıpratılmak isteniyor. Devletimizin büyük elçilerine, bulundukları her ülkede birer gönüllü kültür elçisi olan bu öğretmenlerimizi örgüt üyesi gibi gösterme görevi veriliyor. Allah rızasına kilitlenmiş, bir ilim ve fikir insanı olan, hayatta herhangi bir makam, mevki, maddi çıkar ve siyasi hedef içinde olmayan; dolayısıyla savaşla, tuzakla, operasyonlarla, kirli oyunlarla hiçbir ilgisi bulunmayan kişiler, örgüt lideri olarak gösterilmeye çalışılıyor. Hayatlarını almaya değil vermeye adamış, dünyevi hiçbir beklentisi olmayan, hasbi ruhları rencide etmekten, huzuru en çok isteyen hizmet insanlarını huzursuzluğun sebebiymiş gibi göstermeye çalışmaktan, ucuz hesaplar uğruna yarın yüzümüzü daha fazla kızartacak sözlerden, kardeşlik hukukumuzu zedeleyen davranışlardan ve açılan bu yarayı daha fazla derinleştirmekten vazgeçelim. Şimdiye kadar Hizmet Hareketi için her platformda desteklerini ve takdirlerini ifade etmekte olan Sayın Başbakan'ın bir an önce bu tutumundan vazgeçmesini beklemekteyiz.” CİHAN

Hakkarili STK’lar: Hizmet Hareketi hiçbir hukuki temele dayanmadan yaftalanıyor


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×