Hakkari'de Sevgi Mağazası dualarla açıldı

Hakkari Valiliği, ihtiyaç sahibi vatandaşlara ücretsiz hizmet verecek 'Sevgi Mağazası' dualarla hizmete açıldı.

Hakkari'de Sevgi Mağazası dualarla açıldı
16 Ocak 2014 Perşembe 16:43

Hakkari Valiliği, ihtiyaç sahibi vatandaşlara ücretsiz hizmet verecek 'Sevgi Mağazası' dualarla hizmete açıldı.

Cumhuriyet Caddesi'nde hizmet verecek olan Sevgi Mağazası'nın açılışı saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın okunması ve İl Müftüsü Faysal Geylani’nin okuduğu dualarla yapıldı. Burada bir konuşma yapan Vali Necmettin Kalkan, "Bugün Hakkari Valiliği olarak bir sosyal sorumluluk projesini yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz." dedi.

Vali Kalkan, amaçlarının Hakkari esnafı ile rekabet etmek değil sadece ekonomik yoksulluk içinde ailelerin çocuklarına alışveriş zevkini tattırmaktır. Bu mağazayı açmamızda Tema mağazacılığının büyük katkıları var. Mağaza sahibi hemşerim ve Malatyalıdır. Kendisine bu projeyi götürdüğümüzde bu mağazanın ihtiyacı olan bütün kıyafetleri İzmir ve İstanbul’dan göndereceklerini ifade ettiler. İlk etapta 20 bin parça kıyafet gönderdiler. Bu kıyafetler ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına peyda peye dağıtılacaktır. Bittiğinde ise tekrar bu malzemeler buraya gönderilecektir ve çocuklarımız sevindirilecektir. Ben mağazanın hayata geçirilmesinde desteklerini esirgemeyen Tema mağazacılığın yönetim kurulu başkanı Vahap Küçükbey’e teşekkür ediyoruz. Sonrasında bu mağaza tecrübesi olan ve emeği geçen Hakkarili değerli işadamı Hasan Korkmaz’a da teşekkür ediyoruz. Ümit edip diliyorum ki bu mağaza vakfı hizmetidir. Vakfı malı bizim kültürümüzde ayrı bir yere sahiptir. Amacına uygun olarak yıllarca hizmet eder. Açmış olduğumuz bu mağaza Hakkari halkına uzun yıllar hizmet eder." şeklinde konuştu.

Konuşmalardan sonra Hakkari Valisi Necmettin Kalkan ve beraberindekiler kendi elleriyle yoksul çocukları giydirdiler Açılışa İl Emniyet Müdürü Tufan Ergüder, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Yavuz Özfidan ile kurum amirleri katıldı.
CİHAN

Hakkari'de Sevgi Mağazası dualarla açıldı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×