Hakkari´de 10 yeni iş makinası törenle teslim edildi

Hakkari Valiliği İl Özel İdaresi tarafından alınan ve 8 milyon liraya mal olan 10 yeni iş makinesi törenle teslim edildi.

Hakkari´de 10 yeni iş makinası törenle teslim edildi
16 Aralık 2013 Pazartesi 16:38

Hakkari Valiliği İl Özel İdaresi tarafından alınan ve 8 milyon liraya mal olan 10 yeni iş makinesi törenle teslim edildi.

    Törene Hakkari Valisi Necmettin Kalkan, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Bahadır, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Muzaffer Sönmez, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Yavuz Özfidan, İl Emniyet Müdürü Tufan Ergüder, İl Özel İdaresi Genel Sekteri Süleyman Kaya, Çukurca, Yüksekova ve Şemdinli ilçesi kaymakamları, Ak Parti İl Başkanı A. Mutalip Özbek, kurum çalışanları ile çok sayıda kurum amiri katıldı.

    Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardında konuşan Hakkari Valisi Necmettin Kalkan, Hakkari Valisi olarak göreve başladığında İl Özel İdaresi'nden almış olduğu brifingde makine sayısının yetersiz olduğunu öğrendiğini söyledi. Vali Kalkan, "Hakkari'ye daha kaliteli hizmet sunulması adına bugün hizmete sunulacak olan iş makinelerinin alınması talimatını verdim. Öncelikle alımın her safhasında başta vali yardımları olmak üzere İl Özel İdaresi çalışanlarına ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Aslında bu yeni iş makinelerinin alımı için ilimize yeni bir ödenek temin edilmedi. Daha önce milletimiz ve hükumetimizin her ile olduğu gibi Hakkari'ye tahsis ettiği, fakat İl Özel İdaresi saflarında kullanılmadan bekletilen kaynak değerlendirildi." dedi.

    Alınan araçların 8 milyon liraya mal olduğunu belirten Vali Kalkan, "Hep üzerinde durduğum bir konuyu burada tekrar etmek istiyorum. Sağlanan kaynakları yeri ve zamanında kullanmak önemlidir. Yaptığımız işlerin kısa zamanda bitirilmesi kadar kalitesi de bir o kadar önemlidir. Değerli konuklar, 8 milyona mal olan bu araçlardan 8 adedini bugün Yüksekova, Şemdinli ve Çukurca ilçelerine hizmet etmek üzere aramızda bulunan kaymakam arkadaşlarımıza teslim edilecektir. Bu makine dağıtımını ilçelerimizin mevcut makine, yol ağı, köy sayısı ve nüfus gibi kriterlerini baz alarak gerçekleştirdik." diye konuştu.

    Hizmette köy, belde ayrımı da yapmadıklarını ifade eden Vali Kalkan, "Hakkari İl Özel İdaresi olarak ayrım yapmadan köy yolu, belediye yolu sorumluluğundaki yol demeden çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz. Amacımız Hakkarili vatandaşlarımıza daha kaliteli hizmet sunmaktır. Fedakarca çalışan İl Özel İdaresi personelimize Hakkari Valisi olarak bir kez daha teşekkürü bir borç biliyorum. Önce araçları kullanacak operatörlerin bu araçları kullanırken kendi memleketlerine hizmet etme bilinciyle hareket etmelerini bekliyoruz. Önümüzdeki yıl araç alımları devam edecektir." şeklinde konuştu.

    Yapılan konuşmanı ardından müftülükten bir görevlinin yaptığı duadan sonra Vali Kalkan ve beraberindekiler hep birlikte yeni iş makinelerinin açılışını yaptılar. Yapılan kurban kesiminin ardından Türk bayrakları ile süslenen 10 iş makinesiyle çarşı merkezinde tur attırılarak İl Özel İdaresi'ne doğru hareket etti. İş makinelerinin geçişini büyük bir heyecanla izleyen vatandaşlar, yeni alınan araçların Hakkari'ye hayırlı ve Uğurlu olması temennisinde bulunarak, bu iş makinelerini Hakkari'ye kazandıran yetkililere teşekkür etti. CİHAN

Hakkari´de 10 yeni iş makinası törenle teslim edildi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×