Hakkari Emniyet Müdürü Ergüder, 'Bu zülme dayanamıyorum' deyip istifa etti

Hakkâri Emniyet Müdürü Tufan Ergüder, 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonundan sonra hükümetin emniyette başlattığı görevden almaların zulme dönüştüğünü belirterek istifa etti.

Hakkari Emniyet Müdürü Ergüder, 'Bu zülme dayanamıyorum' deyip istifa etti
28 Şubat 2014 Cuma 17:03

Hakkâri Emniyet Müdürü Tufan Ergüder, 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonundan sonra hükümetin emniyette başlattığı görevden almaların zulme dönüştüğünü belirterek istifa etti. “Artık bu zulme dayanamıyorum” diyen Ergüder, dün gece istifa dilekçesini Emniyet Genel Müdürlüğüne gönderdiğini söyledi.

Cuma namazında vatandaşlarla Hüseyin Çatal Camii’nde bir araya gelen Ergüder’e Hakkari Valisi Necmettin Kalkan eşlik etti. Ergüder, namazdan sonra vatandaşlardan helallik istedi. Vatandaşlar Ergüder için oluşan kuyruğa girerek hakkını helal ettiğini ifade etti. Ergüder'in, istifasına, son zamanlarda özellikle emniyet kanadında yapılan görevden almalardan dolayı birimlerin boşaldığı, mevcut dosyaların kapatılmaya başlandığı, KCK yapılanmasına yönelik herhangi bir faaliyetin yapılamadığı ve atılacak adımlara sürekli engel olunduğunu gerekçe gösterdiği öğrenildi.

Ergüder, görev yaptığı Hakkari’de sosyal programlar olarak birçok çalışmaya imza atmıştı. Ergüder başta gençlere yönelik bilgi teknolojileri sınıfları açtırdı, gençlere turnuvalar düzenleyerek çeşitli dallarda ödüller verdi, hediyeler dağıttı. Halk ile diyalogu hiçbir şekilde aksatmayan Ergüder vatandaşlara aşure günlerinde aşure dağıttı, mevlit günlerinde ise ikramlarda bulundu, evlerini ziyaret etti, gençlere bisikletler hediye etti. Özellikle Hakkari’de kanaat önderlerine çok önem veren Ergüder, il ve ilçe merkezleri ile birlikte köylerinde bulunan bütün kanaat önderlerini ziyaret ederek devletin samimi ve duygusal bağını gösterdi.

HAKKARİLİLER ÜZÜNTÜSÜNÜ DİLE GETİRDİ

Ergüder’in istifasına en çok vatandaşlar üzüldü ve görevden almalara tepki gösterdi. Hasan Ertunç isimli vatandaş, “Emniyet müdürümüz çok iyiydi, gerçekten üzüldük. Hakkari için hayırlısı, ülke için hayırlısı bakalım, çok değerli bir insandı biz hepimiz memnunduk. Allah razı olsun kendisinden, yolu açık olsun. Selametle gitsin.” dedi.

Esnaflardan Ayhan Buğra da Hakkari’nin büyük bir kayıp yaşadığını ifade etti. Buğra, “Şu an biz hepimiz çok üzüldük. Emniyet müdürümüzden çok memnunduk, çok çok iyi bir insandı. Esnaf olarak ondan herhangi bir şey duymadık. Şahsım adıma ve bütün esnaf arkadaşlarım adına ben söylüyorum, çok sevilen bir insandı.” diye konuştu. CİHAN

Hakkari Emniyet Müdürü Ergüder, 'Bu zülme dayanamıyorum' deyip istifa etti


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×