Hafta sonu hava buz kesecek

Hafta sonu hava soğuyor. Kar ve fırtına geliyor.

Hafta sonu hava buz kesecek
06 Mart 2015 Cuma 14:40

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Balkanlar üstünden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına girmesinin beklendiğini açıkladı. Yarın öğleden sonra fırtına, pazar günü ise Trakya'da kar ve karla karışık yağmur görülecek.

TRAKYA İLE KIYI EGE’DE KUVVETLİ YAĞIŞ BEKLENİYOR

Meteoroloji Genel Müdürlüğü,  yarın Marmara’nın batısı ve Kıyı Ege’de görülecek yağışların; öğle saatlerinden sonra Edirne, Kırklareli ve Çanakkale illeri ile İzmir, Aydın ve Balıkesir’in kenar ilçelerinde ve Tekirdağ’ın garp ilçelerinde güçlü ve yer yer fazla fazla güçlü olmasının beklendiğini açıkladı.

Meteoroloji'den yapılan uyarıda şöyle denildi:   

Batı Karadeniz'de: rüzgarın Cumartesi günü öğle saatlerinden itibaren kuzey ve kuzeydoğu yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75km/s) fırtına, doğusunda 7 ila 9 kuvvetinde (75-90km/s) güçlü fırtına halinde esmesi bekleniyor. Fırtınanın Pazartesi günü (09.03.2015) ilk saatlerine kadar aralıklarla tesirli olabileceği hesap ediliyor.

Marmara'da: rüzgarın Cumartesi(07.03.2015) günü sabah saatlerinden itibaren kuzey ve kuzeydoğu yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75km/s) fırtına halinde esmesi bekleniyor. Fırtınanın Pazar günü (08.03.2015) öğle saatlerine kadar aralıklarla tesirli olabileceği hesap ediliyor.

Kaynak: HABER7.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×