Hacı Boydak'tan darbe girişimine kınama

Paralel yapılanmaya finansal destek sağlamakla suçlanan Hacı Boydak, yaptığı açıklamada darbe girişimini kınadı

Hacı Boydak'tan darbe girişimine kınama
22 Temmuz 2016 Cuma 08:16

Parelel yapı soruşturmaları kapsamında tutuklanarak cezaevine gönderilen Boydak Holding'in sahibi Hacı Boydak, yaptığı yazılı açıklamayla darbe girişimini kınadı. Boydak, hükümetin ve devletinin yanında olduğunu belirterek yapılan girişimi 'terör' olarak nitelendirdi. İşte Boydak tarafından yapılan açıklamanın tam metni: 

15 Temmuz gecesi, Başta Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’a, Milli iradenin yegânetecelligahı Yüce Meclisimize, seçilmiş hükümetimize ve Aziz Milletimize karşı yapılan hain ve alçakça terör girişiminin acısını tüm sıcaklığı ile yaşamaya devam etmekteyiz. Yürekten inanıyoruz ki, 15 Temmuz demokrasi tarihimizin dönüm noktası olacak ve hiçbir hain bundan böyle vatanımıza kast etmeyi aklından bile geçiremeyecektir. Bir kez daha, milletimize ve milli iradeye kast eden bu alçak vatan hainlerini en şiddetli bir şekilde lanetliyor, yüce Türk adaletinin bu hainlere hakkettiği cezayı vererek yüreğimize su serpeceğine gönülden inanıyoruz.

Aziz Milletimize yönelik bu terör girişimini haber aldığımız ilk andan itibaren, Boydak ailesi ve tüm çalışanlarımız olarak meydanlardaki nöbet yerlerimizi aldık ve bu nöbetimizi gelecek ikinci bir emrine kadar kararlılıkla devam ettireceğiz. Ülkemiz için bir yol ayrımı olan 17/25 Aralık sürecinden sonra tamamen yollarımızı ayırdığımız, 15 Temmuz gecesi de nekadar hainleştiğini büyük acılarla gördüğümüz FETÖ örgütüne, geçmişte iyi niyet ve sadece vatanseverlik duygusuyla aile bireyleri olarak yaptığımız yardım ve hayırları düşününce bu gün, her Türk vatandaşı gibi kahroluyoruz. Bizlerin ve Yüce Milletimizin halisane duygularla yaptığı bu yardımlarımız için hakkımız helal değildir. İnanıyoruz ki, bunca ihanet ve vahşilik, Cenab-ı Hak katında da karşılığını bulacaktır.

Bu vesile ile geçmişteki iyi niyetlerimiz nedeni ile hala ismimizin karıştırıldığı bu hain terör örgütünün ailemizle ve şirketlerimizle maddi manevi hiçbir ilişkisi olmadığını tüm milletimizle net olarak paylaşmak isteriz.

Bu alçak terör saldırısında, ülkemiz ve demokrasimiz için canını feda etmiş tüm şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize acil şifalar temenni ediyoruz. Terör örgütüyle cansiperane mücadele eden kahraman Polis Teşkilatımıza, gözbebeğimiz askerlerimize, her şeyini ortaya koyan Aziz Milletimize ve bu milli ruhun yeniden dirilişinin sembolü olmuş Sayın Cumhurbaşkanımıza minnet ve şükranlarımızı arz ediyoruz.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×