GYV Başkanı Yeşil: Diğer cemaatlerin Hocaefendi ile görüşmesi olmamıştır

Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı (GYV) Başkanı Mustafa Yeşil, ‘diğer cemaatlerin Fethullah Gülen Hocaefendi ile görüşüp uzlaşı talep ettiği’ yönünde bir bilgi olmadığını söyledi. Yeşil, “Böyle bir görüşme, böyle bir ifade, böyle...

GYV Başkanı Yeşil: Diğer cemaatlerin Hocaefendi ile görüşmesi olmamıştır
07 Mayıs 2014 Çarşamba 15:58

Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı (GYV) Başkanı Mustafa Yeşil, ‘diğer cemaatlerin Fethullah Gülen Hocaefendi ile görüşüp uzlaşı talep ettiği’ yönünde bir bilgi olmadığını söyledi. Yeşil, “Böyle bir görüşme, böyle bir ifade, böyle bir açıklama olmamıştır.” dedi.

Mustafa Yeşil, GYV’nin gündeme ilişkin Swiss Otel’de düzenlediği basın toplantısının ardından gazetecilerin sorularını cevapladı. Yeşil, ‘diğer cemaatlerin Fethullah Gülen Hocaefendi ile görüşüp uzlaşı talep ettiği’ yönündeki soruya, “Diğer cemaatlerden bir heyetin Hocaefendi’yi gittiğiyle alakalı bir bilgi yok. Böyle bir görüşmenin olduğunu zannetmiyorum. Ancak şöyle bir mesele oldu; Sayın Fehmi Koru ile beraber Alaattin Kaya’nın Hocaefendi’yi ziyarete gittiği ve o görüşmenin de gerek Cumhurbaşkanımızın gerekse Başbakanın bilgisi dahilinde olduğu ve oradaki görüşmeden sonra bir mektubun getirildiği ve bu mektubun içeriğinde gerçekten –ben bir cümle ile hatırlatayım- ‘ülkemizin huzuru, bu ihtilafların çözümü noktasında hükümet ve iktidar bir adım atacaksa biz 10 adım atmaya razıyız. Bu noktada yapılacak her türlü fedakarlığa ve gayrete razıyız’ cümlelerini hatırlayacaksınız. Fakat Sayın Başbakanın medya mensuplarıyla yaptığı toplantıda o mektup maalesef sanki bir pazarlık unsuruymuş gibi anlaşıldı ve algılandı. Sayın Başbakan’ın orada ‘artık süreç bitti, böyle bir pazarlık anlayışımız yoktur’ gibi yaklaşımı oldu. ‘Ameliyat başladı, ilaçla tedavi olmaz’ kavramı asla Hocaefendi’ye ait bir kavram değildir. Ancak, ‘ameliyat başlamıştır’ sözünün biz Başbakana ait olduğunu biliyoruz. Böyle bir görüşme, böyle bir ifade, böyle bir açıklama olmamıştır.” şeklinde cevap verdi.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×