Gümrük ve Ticaret Bakanı şehit ailelerini ziyaret etti

Bakan Tüfenkci, FETÖ'nün darbe girişiminde şehit düşen Zekeriya Bitmez ve Fuat Bozkurt'un ailesini ziyaret etti

Gümrük ve Ticaret Bakanı şehit ailelerini ziyaret etti
24 Temmuz 2016 Pazar 13:44

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminde şehit düşen Zekeriya Bitmez ve Fuat Bozkurt'un ailesini ziyaret etti.

Tüfenkci, beraberinde Malatya Valisi Mustafa Toprak, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı ve diğer yetkililerle, önce FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Atatürk Havalimanı'nda şehit düşen Zekeriya Bitmez'in merkez Yeşilyurt ilçesine bağlı Dilek Mahallesi'ndeki evine gitti.

Burada şehit yakınları tarafından karşılanan Bakan Tüfenkci, şehidin çocukları Kadir ve Cihat Bitmez'e başsağlığı diledi.

Bir süre çocuklarla sohbet eden Tüfenkci, burada yaptığı konuşmada, darbe girişiminin ardından, vatandaşların sokağa çıkarak, tankın ve kurşunların karşısında kendilerini siper ettiğini belirtti.
Vatandaşların bu duruşuyla darbe girişiminin engellendiğini aktaran Tüfenkci, şöyle devam etti:
"Allah tüm şehitlerimizden razı olsun. Yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Ziyaretlerimizde yaralılarımız bize, 'Biz şehit olmaya gitmiştik Allah bize bunu nasip etti' diyor. Öyle bir duruş karşısında ne tankın ne topun para etmeyeceğini herkes görmüş olsun. Şehit aileleri de çok vakur bir duruş sergiliyorlar. Tıpkı sizin gibi Allah razı olsun. Her biri şehitliğin ne demek olduğunu bilen ve onun vakuru ve izzeti içerisinde duruyorlar. Sizler bu devlet bu millete emanet. Kiminin babası, kiminin kardeşi, kiminin evladı, kiminin eşi bu millet için kendini feda etti. Geride kalanlar da bu millete emanet. Ölenleri şehit, yaralananları gazi olarak kabul ediyoruz ve bütün haklardan bu anlamda faydalanıyorlar. Haklardan öte bunun vermiş olduğu manevi onur ve gurur her şeyden ötedir. Çünkü en büyük mirası bir baba evlatlarına bu şekilde bırakıyor. Bu her şeyin ötesinde."
Şehit Bitmez'in oğlu Kadir Bitmez ise kendilerini yalnız bırakmadıkları için Bakan Tüfenkci ve diğer ilgililere teşekkür etti.

Bakan Tüfenkci, daha sonra FETÖ'nün darbe girişimini engellemek için dışarı çıktığı Ankara'da şehit edilen 31 yaşındaki Fuat Bozkurt'un Zaviye Mahallesi'ndeki ailesini ziyaret etti.
Burada şehit yakınları ve baba Hasan Bozkurt ile sohbet eden Bakan Tüfenkci, şehide Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diledi.

Tüfenkci, burada yaptığı konuşmada, "Gerçekten onların destansı duruşu milleti ayakta tuttu. Allah onlardan razı olsun. Onlar bizim evlatlarımız. Onların emaneti bizim emanetimiz. Onlar görevlerini yaptı bundan sonra bizler görevimizi yapacağız. Mekanları cennet olsun." diye konuştu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×