Gülen’in avukatı: İddialara hezeyan denilmesi dahi bir değer atfetmek olacaktır

Fethullah Gülen Hocaefendi’nin avukatı Nurullah Albayrak, Gülen ve Hizmet Hareketi hakkında bugün bir gazetede çıkan haber üzerine yazılı açıklama yaptı. Nurullah Albayrak, açıklamasında , “26 Mayıs 2014 tarihli Yeni Akit Gazetesi’nde...

Gülen’in avukatı: İddialara hezeyan denilmesi dahi bir değer atfetmek olacaktır
26 Mayıs 2014 Pazartesi 17:23

Fethullah Gülen Hocaefendi’nin avukatı Nurullah Albayrak, Gülen ve Hizmet Hareketi hakkında bugün bir gazetede çıkan haber üzerine yazılı açıklama yaptı.

Nurullah Albayrak, açıklamasında , “26 Mayıs 2014 tarihli Yeni Akit Gazetesi’nde yayınlanan bir ropörtajda müvekkilim Sayın Fethullah Gülen ve sevenleri hakkında gerçek dışı iddialara yer verilmiştir. Ropörtajda Mazhar Bağlı isimli şahıs tarafından, Freedom House isimli insan hakları kuruluşunun organize edildiği, Yahudi lobilerine kaynak aktarıldığı, Ergenekonvari bir yapılanma oluşturulduğu, 17 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonu’nun gerçekleştirildiği ve AKP’li siyasetçilerin mahrem alanlarının ihlal edilip kayıt altına alındığı iddia etmiştir.

Açıkça ifade etmek gerekirse, bu iddialara hezeyan denilmesi dahi bunlara bir değer atfetmek olacaktır. Hiçbir delil göstermeden başka insanların mahrem alanlarını ihlal etmek iftirasına karşı susmak, Hakk'a karşı saygısızlık olacağı için açıklama yapmak zarureti hasıl olmuştur.” ifadesini kullandı.

'KURDUKLARI TUZAK VE ŞANTAJLARI BAŞKALARINA MAL ETMEKTEN VAZGEÇMELİLER'

Albayrak, şu görüşleri dile getirdi: “Müvekkilim ve sevenleri, dinleme ve kayıt iftiralarının muhatabı kesinlikle olamaz. Bu konuda somut tek bir örnek gösterilemez. Kayıt ve şantaj kasetlerinin kimler tarafından yapıldığı gerçekten bulunmak isteniyorsa 'Camia kayıt yaptı' iftirasını atan servislerin dehlizleri arandığında mutlaka bir sonuç alınacaktır. Kurdukları tuzak ve şantajları başkalarına mal ederek toplumsal barışı bozma gayretinde olanlar bu gayretlerinden vazgeçmelidir. Hezeyan ötesi bu iftiraların sorumsuzca ve hukuk ilkeleri hiçe sayılarak dillendirilmesi nedeniyle, her türlü yasal hakkımızı kullanacağımız bilinmelidir. Saygılarımla.”

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×