Gülen, dış güçlerden Erdoğan'ı durdurmalarını istedi

Fetullah Gülen, Türkiye'de Erdoğan'a karşı koyabilecek bir iç dinamik bulunmadığını savunarak dış güçlerin devreye girmesi gerektiğini savundu

Gülen, dış güçlerden Erdoğan'ı durdurmalarını istedi
09 Eylül 2016 Cuma 11:53

Sonhaberler/ Haber Merkezi 

Darbe girişiminde Türkiye'ye yaptığı ihanetin bedelini henüz ödemeyen Fetullah Gülen, skandal açıklamalarına devam ediyor. ABD'den iadesi ya da gözaltına alınması talep edilen Gülen, hala dünyanın çeşitli basın kuruluşlarına röportajlar veriyor, Türkiye'ye yönelik ihanet dolu açıklamalarda bulunuyor. Gülen son olarak bir basın kuruluşuna yaptığı açıklamada, açıkça dış güçlerin Erdoğan'a müdahale etmesini istedi. 

Politico'ya konuşan FETÖ lideri Gülen ayrıca, darbe girişiminde kendisinin bir sorumluluğunun bulunmadığını, emre itaatsizlik yapanların cezalandırılması gerektiğini savunarak örgüt üyelerini sahiplenmedi. 

Daha önce de Türkiye'nin haçlılar tarafından işgal edilmesinin çok da kötü bir durum olmayacağını savunarak skandal açıklamalarda bulunan Fetullah Gülen bu kez de "Dünya liderleri tavır almazsa Türkiye'de cumhurbaşkanını durduracak bir iç dinamik yok" ifadelerini kullandı. 

ABD ve NATO'ya sinyal veren Gülen, Gülen, "Erdoğan'ın yaptıkları ABD ve NATO'nun çekirdek değerlerine aykırı" diyerek sözlerini şöyle sürdürdü: Erdoğan'ın milli kahraman olma hevesinin bölgeyi istikrarsızlaştıracağından. 

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
Oguz24 - 2 yıl önce
Bu kopek hala havliyormu?