Güçlükonak’ta gelenek bozulmadı, aşiret reisi yeniden başkan oldu

Türkiye geneli yapılan mahalli idareler seçiminde Şırnak’ın Güçlükonak ilçesinde gelenek yine bozulmadı.

Güçlükonak’ta gelenek bozulmadı, aşiret reisi yeniden başkan oldu
31 Mart 2014 Pazartesi 12:33

Türkiye geneli yapılan mahalli idareler seçiminde Şırnak’ın Güçlükonak ilçesinde gelenek yine bozulmadı. Haruna aşiretinin lideri olan Bahattin Aktuğ, yeniden AKP'den başkan seçildi.

Türkiye geneli yapılan mahalli idareler seçiminde açıklanan sonuçlara göre, Güçlükonak belediye başkanlığını yine aşiret reisi ve AKP’li Bahattin Aktuğ aldı. Yüksek bir oyla belediye başkanı olan Bahattin Aktuğ, yaptığı açıklamada, 30 Mart yerel seçimlerinde halkın büyük bir teveccüh göstererek, kendilerini bu onurlu makama layık gördüğü için herkese teşekkür etti.

Aktuğ, “Bilmelisiniz ki hayata geçireceğimiz projeler, sizlerin mutluluğu, refah içinde yaşaması daha da önemlisi güzel ilçemize bir kimlik kazandırmak adına olacaktır. Üzerimizde taşıdığımız bu ağır yükün sorumluluğunun bilinciyle, vatandaşlarımızın istek ve beklentilerine uygun olarak hazırladığımız projelerimizle, Sizlerden aldığımız destekle, işimiz hizmet olacaktır. Makam sevdalısı olarak değil, hizmet sevdalısı olarak, milletin hizmetkarı olarak, iyi ve kötü günde ilçe halkının yanında olmaya gayret edeceğiz. İlçemizde herkesi kucaklayan bir hizmet anlayışıyla, sevgiyle, hoşgörüyle ilçemizi hak ettiği güzelliklerle buluşturacağız. Değişim ve gelişimde sürekliliği yakalayan, sosyal belediyeciliğin hayat bulduğu, şeffaf belediyecilik anlayışı çerçevesinde halkın yönetimde söz sahibi olduğu, belediye hizmetlerinin ilçenin her noktasına ulaştığı, yaşam kalitesi yüksek kentler arasında kendine sağlam bir yer edinecek modern bir kent oluşturmak en büyük hedefimizdir.” diye konuştu.

Başkan Aktuğ, son olarak şunları söyledi: “İlçemizi, sizlere yakışır biçimde geliştirmek, çocuğundan gencine, gencinden yaşlısına herkesin yüzünün güldüğü bir ilçe oluşturmak, vatandaşın isteklerine cevap verebilmek, problemlerine çözüm ortağı olabilmek için çalışacağız. El birliği, güç birliği, söz birliği, dahası gönül birliğiyle eğitim, bilişim-teknoloji alanında, sosyo-ekonomik ve kültürel alanda layık olduğu düzeye taşımak, kültür ve sanatın tüm güzellikleriyle buluşturmak, spor tesisleriyle yeşil alanlarıyla cazibe merkezi haline getirmek, sosyal sorumluluk projeleri çerçevesinde vatandaşlarımızın her daim yanında olmak için mücadele edeceğiz. Büyük düşündünüz ve bizi bağrınıza bastınız. Beklentilerinizin farkında olarak, hepinize teşekkürlerimi, selam ve kalbi muhabbetlerimi sunuyorum.”

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×