Güçlü Aile Güçlü Toplum Projesi'ne yoğun ilgi

Erzincan’da çeşitli kurum, kuruluş ve dernekler tarafından kadınlara yönelik olarak yürütülen Sosyal Destek Projeleri(SODES), kadınları sosyalleştirerek, onlara yeni iş alanları oluşturuyor.

Güçlü Aile Güçlü Toplum Projesi'ne yoğun ilgi
24 Mart 2014 Pazartesi 17:23

Erzincan’da çeşitli kurum, kuruluş ve dernekler tarafından kadınlara yönelik olarak yürütülen Sosyal Destek Projeleri(SODES), kadınları sosyalleştirerek, onlara yeni iş alanları oluşturuyor. Erzincan Hanımeli Kültür ve Dayanışma Derneği(HANIMDER) tarafından uygulamaya konulan ‘Güçlü Aile Güçlü Toplum Projesi’ büyük ilgi görüyor. Proje kapsamında; ev hanımlarına yönelik olarak açılan bilgisayar destekli nakış, ney ve bendir kurslarına katılım yoğun oldu.

SODES projelerine Erzincanlılar büyük ilgi gösteriyor. HANIMDER tarafından hazırlanarak geçen Aralık ayında başlayan ‘Güçlü Aile Güçlü Toplum Projesi’ çalışmaları devam ediyor. Proje kapsamında hanımlara yönelik olarak 3 farklı alanda kurs açıldı. Açılan bilgisayar destekli makine nakışı kursuna 20, ney kursuna 10 ve bendir kursuna 10 ev hanımı katılıyor. Bilgisayar destekli makine nakışı kursuna katılan hanımlar, SODES tarafından günlük 10 TL alıyor. 120 saat üzerine açılan kurslarda, hanımlar hem sosyalleşiyor, hem de kendilerine istihdam alanları oluşturuyor. Kurs sonunda hanımlara katılım sertifikası verilecek. Proje kapsamında ayrıca gelecek ay içerisinde hanımlara yönelik olarak, ‘Evlilik Öncesi Eğitim ve Mutlu Evlilik Seminerleri’ düzenlenecek.

    HANIMDER tarafından yürütülen ‘Güçlü Aile Güçlü Toplum Projesi’ hakkında bilgi veren Proje Koordinatörü Ayşe Mıtı, "Hanımeli Kültür ve Dayanışma Derneği olarak SODES projesi dahilinde oluşturulan ‘Kadın Merkezi’nde, sosyal ve kültürel etkinliklere ulaşamayan kadınların bir araya getirilerek sosyalleşmesini sağlamak amacımız. Ulaşabildiğimiz kadınlara her türlü eğitim verilerek ve bunların bazıları çocuk yetiştirmek, eğitim, aile içi iletişim, mutlu bir yuva, mutlu bir toplum için hanımlarımızı her konuda bilinçlendirmek amacımız. Bu projemizde de hanımlarımızı sosyalleştirerek her alanın içerisinde söz sahibi olmalarını sağlamaktır.” şeklinde konuştu. CİHAN

Güçlü Aile Güçlü Toplum Projesi'ne yoğun ilgi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×