Görmez'den barış için dua çağrısı

Diyanet İşleri Başkanı Görmez, barışın daim olması, düşmanlığın bir daha bu topraklara gelmemek üzere gönderilmesi için herkese dua etme çağrısında bulundu.

Görmez'den barış için dua çağrısı
01 Mart 2015 Pazar 12:27

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, 'Herkese bu topraklarda barışın, kardeşliğin daim olması, her çeşitli düşmanlığın, kinin, öfkenin bir daha bu topraklara gelmemek üzere gönderilmesi için dua etme çağrısında bulunuyorum' dedi.

Görmez, Hacı Rukiye Mustafa Avşaroğlu Camisi'nin açılışı için geldiği Antalya'nın Manavgat ilçesinde, ilçe müftülüğünü ziyaret etti. İlçe müftüsü Hasan Hayri Yaşar vasıtası ile karşılanan Görmez, bir zaman makamda sohbet etti.

Çözüm süreci kapsamında PKK'ya silah bırakma çağrısının yapılmasıyla ilgili, AA muhabirine izahat oluşturan Görmez, 'Herkese bu topraklarda barışın, kardeşliğin daim olması, her çeşitli düşmanlığın, kinin, öfkenin bir daha bu topraklara gelmemek üzere gönderilmesi için dua etme çağrısında bulunuyorum' diye konuştu.

Görmez, dün hayatını kaybeden Yaşar Kemal'i de anarak, Kemal'in bu toprakların hüznünü, sevincini, endişelerini edebiyatımızda ebedileştirmiş bir yazar olduğunu vurgulayarak, kendisine Allah'tan rahmet, eşine, yakınlarına ve edebiyat camiasına başsağlığı diledi.

Muhabir: Sinan Özmüş

Kaynak: AA


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×