Görme engelli sporcular hayallerini Nilüfer Belediyesi ile gerçekleştirecek

Türkiye ve dünya çapında başarılar elde eden Görme Engelliler Spor Kulübü (BUGES) Bursa Nilüfer Belediyesi ile protokol imzaladı.

Görme engelli sporcular hayallerini Nilüfer Belediyesi ile gerçekleştirecek
26 Mart 2014 Çarşamba 16:38

Türkiye ve dünya çapında başarılar elde eden Görme Engelliler Spor Kulübü (BUGES) Bursa Nilüfer Belediyesi ile protokol imzaladı. İmzalanan protokol kapsamında BUGES bundan böyle çalışmalarını Nilüfer Belediyesi çatısı altında sürdürecek.

Bursa’nın Türkiye’ye örnek Görme Engelliler Spor Kulübü (BUGES), Türkiye’nin örnek ve kenti Nilüfer Belediyesi’yle protokol imzalayarak aynı çatı altında buluştu.

2003 yılında kurularak Türkiye ve dünya olimpiyatlarında sayısız başarıya imza atan BUGES, yapılan protokolle birlikte geçtiğimiz aylarda açılışı yapılan Yüzüncü Yıl Spor Tesisleri’nde faaliyetlerini sürdürecek.

Görme Engelliler Spor Kulübü’yle yapılan protokole Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Görme Engelliler Spor Kulübü Başkanı Ali Genç ve kulüp adına başarılara imza atan sporcular katıldı.

Dezavantajlı grupların sosyal yaşam ve sportif alanda desteklenmesi için çalışmalar sürdürdüklerini belirten Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Türkiye'nin en başarılı ve en büyük görme engelli spor kulübü olma özelliğini taşıyan BUGES’i Nilüfer’e kazandırmaktan mutluluk duyduğunu belirtti.


İmzalanan protokolle birlikte Nilüfer Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü adını aldığını belirten Kulüp Başkanı Ali Genç de, Nilüfer Belediyesi çatısı altında bulunmaktan büyük heyecan yaşadıklarını dile getirdi.
CİHAN

Görme engelli sporcular hayallerini Nilüfer Belediyesi ile gerçekleştirecek


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×