Görgü tanığı Günhan: Bir grup, MHP’lilerin seçim otobüsünü taşladı

Esenyurt’ta Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) dün açılışı yapılan seçim irtibat bürosuna düzenlenen silahlı saldırıda, basın danışmanı Cengiz Akyıldız kalbine isabet eden kurşunla hayatını kaybetmişti.

Görgü tanığı Günhan: Bir grup, MHP’lilerin seçim otobüsünü taşladı
27 Ocak 2014 Pazartesi 12:23

Esenyurt’ta Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) dün açılışı yapılan seçim irtibat bürosuna düzenlenen silahlı saldırıda, basın danışmanı Cengiz Akyıldız kalbine isabet eden kurşunla hayatını kaybetmişti. Olaya şahit olan Fadullah Günhan, “Grup önce seçim otobüsünü taşlayınca MHP’liler karşılık verdi.” dedi.

MHP Esenyurt İlçe Teşkilatı, dün Talatpaşa Mahallesi, Pazaryolu Caddesi’nde seçim irtibat bürosu açtı. Açılışa MHP Esenyurt İlçe Belediye Başkan Adayı Halit Özer’in yanı sıra MHP İstanbul Büyükşehir Adayı Rasim Acar da katıldı. Saldırı, Rasim Acar’ın ayrılacağı sırada meydana geldi. Saldırı sırasında olay yerinde bulunan görgü tanığı Fadullah Günhan, yaşananları şöyle anlattı: “Olay saat 14.30-15.00 gibi oldu. MHP’li grup açılış yapıyordu. Kurdele kesildikten birkaç dakika sonra buradaki seçim otobüsünü 5-6 kişilik bir grup taşlamaya başladı. MHP’lilerde karşılık verdiler ve gönderdiler o grubu. Bunlar gittikten ortalama 15 dakika sonra silahlı olarak geri geldiler. 5-6 el silah sesi duyduk. Yaralılar vardı. Devlet hastanesine gönderiler hemen. Saldıran grupta hemen kaçtı zaten. Saldırıyı yapanların kim olduğunu görmedik.”

Saldırıda MHP İstanbul İl Başkanlığı’nın basın danışmanı, Cengiz Akyıldız hayatını kaybetmişti. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×