Gökdağ: Yaşanan olay hepimizi derinden sarstı

CHP Gaziantep İl Başkanı Mehmet Gökdağ, Manisa’nın Soma ilçesinde yaşanan maden faciasında hayatını kaybeden kömür işçileri için başsağlığı mesajı yayımladı. Gökdağ, “Yaşanan olay hepimizi derinden sarsmıştır. Başımız...

Gökdağ: Yaşanan olay hepimizi derinden sarstı
14 Mayıs 2014 Çarşamba 18:28

CHP Gaziantep İl Başkanı Mehmet Gökdağ, Manisa’nın Soma ilçesinde yaşanan maden faciasında hayatını kaybeden kömür işçileri için başsağlığı mesajı yayımladı. Gökdağ, “Yaşanan olay hepimizi derinden sarsmıştır. Başımız sağ olsun. Hastanedeki madencilerimize acil şifalar ediliyorum.” dedi.

Yaşanan facianın, AKP iktidarının iş güvenliği konusunda ne kadar ciddiyetsiz davrandığının açık göstergesi olduğunu belirten Gökdağ, “İnsan yaşamı bu kadar ucuz olmamalıdır. Başta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, bu faciada ihmali bulunan tüm yetkilileri istifaya çağırıyorum. Yakınlarını kaybeden ailelerin acısı acımızdır. Ülkemizi yasa boğan bu faciada hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı, yaralı olarak kurtarılan işçilerimize de geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Kurtarılmayı bekleyen madencilerimizin biran önce sağ salim ailelerine kavuşmalarını temenni ediyorum.” diye ifade etti.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×