Gökçek, provokasyon iddialarını değerlendirdi

AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Melih Gökçek, CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş tarafından gündeme getirilen iddialara ilişkin, “100 kişi.

Gökçek, provokasyon iddialarını değerlendirdi
27 Mart 2014 Perşembe 14:08

AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Melih Gökçek, CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş tarafından gündeme getirilen iddialara ilişkin, “100 kişi. Sayıları belli. Nereden geleceği belli. Bildiği halde ihbar etmiyorsa, suç işliyor. Yok, bilmeyip de böyle söylüyorsa, yalan söylüyor. ‘Polis beni dikkate almıyor.’ diyor. Niye polise müracaat etmiyor? Polis dün açıklama yaptı, yalanladı. Bu konuda yalanı alışkanlık haline getirmiş bulunuyorlar.” açıklamalarını yaptı.

    Melih Gökçek'in Mariot Otel’de düzenlediği basın toplantısına, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Salih Kapusuz ve Emrullah İşler katıldı.

    Gökçek, basın toplantısında yaptığı konuşmada mitinglerde çok güçlü olduklarına dikkat çekerek 30 Mart’ta en az 10 puan farkla ipi göğüsleyeceklerini iddia etti. Gökçek, “Seçileceğimizden zerre kadar şüphe yok.” dedi.

    “Mansur Yavaş’ın 100 kişinin Ankara’ya getirildiğini ve pazar günü seçimleri provoke edeceği yönünde iddialar vardı. Bu konu ile ilgili duyumlarınız var mı?” sorusuna da Gökçek, şöyle cevap verdi: “Benim yaptığım açıklamalarda sonra, ben bunun siyasal tecrübelere istinaden ve bu konuda sağdan soldan aldığımız duyumlar neticesinde söylediğimiz bir şeydir. Somut olarak, Ahmet Mehmet olsa gidip suç duyurusunda bulunabilirim. Ama, Mansur Yavaş’ın iddiası doğrudur. 100 kişi. Sayıları belli. Nereden geleceği belli. Bildiği halde ihbar etmiyorsa, suç işliyor. Yok, bilmeyip de böyle söylüyorsa, yalan söylüyor. ‘Polis beni dikkate almıyor.’ diyor. Niye polise müracaat etmiyor? Polis dün açıklama yaptı, yalanladı. Bu konuda yalanı alışkanlık haline getirmiş bulunuyorlar.”

    “MİLLETİMİZ KARARINI VERMİŞTİR”

    Salih Kapusuz ise yaptığı konuşmada, siyasetin nezih bir iş olduğunu ve nezaket isteyen bir iş olduğunu belirterek “Milletimiz kararını vermiş görünüyor. Şu süre içerisinde biz hakaret etmeden, milletimize düşüncelerimizi anlatmaya çalıştık. Birileri sürekli saldırdılar. Fiili saldırılar ve sözlü saldırılar ve taciz yaşadık. Ama mümkün mertebe onların cezasız cevap vermekten imtina ettik.” diye konuştu.

    SEÇİM İÇİN ANKARA'DA 60 BİN KİŞİ GÖREVLENDİRİLDİ

    Kapusuz, seçim güvenliğine ilişkin aldıkları önlemler hakkında da bilgi verdi. Kapusuz, şöyle devam etti: “Ankara’da bin 750 okulda oy kullanma işlemi yapılacak. Bin 259 okulda oy kullanılacaktır. Biz, bütün hazırlıklarımızı kampanyamız ile birlikte yaptık. Sandık kurulundaki arkadaşlarımız ellerinde her türlü bilgi ile de donanmışlardır. AK Parti Ankara’da 60 bin kişi görevlendirmiştir. Her okulda her sandıkta, kurul üyesi ve müşahitler olarak, sıhhatli bir seçim geçirmek için her türlü tedbiri aldık. En az 2-3 eğitim toplantıları gerçekleştirdik. Elbette, seçimler milletin tecelli ettiği sonucu ortaya koyacak." CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×