GİŞHAD, süreçten duyduğu rahatsızlığı AK Parti'ye iletti

Son zamanlarda yaşanan huzursuzluk ortamı ile Hizmet Hareketi'ne yönelik takınılan tavırdan ve sergilenen tutumdan rahatsızlık duyduklarını belirten Giresun İş Hayatı Dayanışma Derneği (GİŞHAD) yönetim kurulu üyeleri, AK parti İl Başkanı Hasan Aydın’ı zi.

GİŞHAD, süreçten duyduğu rahatsızlığı AK Parti'ye iletti
23 Ocak 2014 Perşembe 10:53

Son zamanlarda yaşanan huzursuzluk ortamı ile Hizmet Hareketi'ne yönelik takınılan tavırdan ve sergilenen tutumdan rahatsızlık duyduklarını belirten Giresun İş Hayatı Dayanışma Derneği (GİŞHAD) yönetim kurulu üyeleri, AK parti İl Başkanı Hasan Aydın’ı ziyaret etti.

Dernek üyeleri süreç hakkında değerlendirmeler yaparak fikir alışverişinde bulundu. AK Parti İl Başkanı Hasan Aydın, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Yapılan ziyaretin ardından yönetim kurulu adına açıklama yapan GİŞHAD Başkanı Şenol Kılıç, şunları söyledi: “Ülkemizin gelişmesi ve yükselmesi adına müspet hareketi kendine ilke edinerek topluma faydalı fertler yetiştiren ve toplum yararına atılan her olumlu adıma destek veren Hizmet Hareketi'ne bu günlerde yöneltilen haksız ve mesnetsiz iddialar toplum nezdinde de haksız bulunmaktadır. 17 Aralık'ta başlatılan yolsuzluk ve rüşvet operasyonu neticesinde ortaya çıkan iddiaların araştırılması ve üzerine gidilmesi gerekirken tüm bu yolsuzluk ve rüşvet iddiaları bir kenara bırakılarak Hizmet Hareketi'nin hedef haline getirilmesi ve camiaya karşı bir karalama kampanyası başlatılarak çeşitli ithamlarda bulunulması bu camiaya gönül veren insanları derinden yaralamaktadır. Toplumda en küçük bir kargaşaya ve olumsuzluğa meydan vermeden ülkemize faydalı bireyler yetiştirme gayesinde olan ve mağdurların daima yanında olan bir hareketin 'haşhaşi, çete' olarak tanımlanması kabul edilebilir bir yaklaşım değildir, çünkü çete kavramı kötü amaçlı ve topluma başkaldırı niteliği taşıyan insanlardan meydana gelen bir oluşumdur. Camianın böyle bir oluşumla özdeştirilmesi asla kabul edilemez. Yine yapmış olduğu tüm faaliyetlerini resmi çerçevede sürdüren sivil ve sosyal bu harekete 'örgüt' denilerek yasa dışı bir oluşum gibi gösterilmesi milyonlarca gönüllüsüne yapılan bir haksızlıktır. Ayrıca dünyanın 160 ülkesinde faaliyetleri bulunan, Türkçemizi bir dünya dili haline getiren, bayrağımızı şerefle o ülkelerde dalgalandıran Türk okullarını ve ülkemizin gönüllü elçiliğini yapan, dünya ülkeleri arasında barış köprüleri kuran, dahası yüreğinde Türkiye ve Türk insanına vefa ve minnet hisleriyle dolu bir nesil yetiştiren fedakâr eğitim gönüllülerini hedef göstererek, büyükelçilere 'Bu örgütü muhataplarınıza iyi anlatın' mesajının verilmesi ülkemizin dünya çapında bu kadar güçlü bir lobi gücüne erişmesinde büyük emeği, fedakârlığı ve özverisi bulunan fedakâr eğitim gönüllülerine yapılan haksız bir ithamdır. GİŞHAD yönetim kurulu olarak yukarıda belirtmiş olduğumuz konularla ilgili duyduğumuz rahatsızlığı ve yapılan haksız ithamların Hizmet Hareketi'ne gönül veren insanları rencide ettiğini AK Parti Giresun İl Başkanlığına ifade ettik.” CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×