Girişimcilik eğitimini tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verildi

Şırnak Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve Şırnak Üniversitesi tarafından düzenlenen törenle uygulamalı girişimcilik eğitimini tamamlayan 150 kursiyere sertifikaları verildi.

Girişimcilik eğitimini tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verildi
28 Şubat 2014 Cuma 11:53

Şırnak Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve Şırnak Üniversitesi tarafından düzenlenen törenle uygulamalı girişimcilik eğitimini tamamlayan 150 kursiyere sertifikaları verildi.

Şırnak Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi konferans salonunda düzenlenen sertifika törenine Vali Hasan İpek, Rektör Prof. Dr. Ali Akmaz, İşkur İl Müdürü Lezgin Özmen, Şırnak TSO Başkanı Osman Geliş, bazı kurum ve kuruluş müdürleri ile işverenler ve girişimcilik eğitimine katılan kursiyerler katıldı. Sertifika töreninde kürsüye çıkan İşkur İl Müdürü Lezgin Özmen, "Kendi işini kurmak ve KOSGEB desteklerinden faydalanmak isteyen tüm girişimci arkadaşlarımızın çabalarını ve girişimlerini takdirle karşılıyorum. Girişimci arkadaşlarımızın bir fark yaratması ve kendi işinin patronu olması noktasındaki yenilikçi düşünmeleri, düşüncelerini geliştirmeleri, risk alma cesareti göstermeleri adım atacakları iş dünyası için önemli faktörler olacaktır.” dedi.

Vali Hasan İpek ise bugün burada Şırnak için özel bir konuda birlikte olduklarını s öyledi. Vali İpek, şöyle konuştu: "Şırnak’ta İşkur İl Müdürlüğümüz, hükümetimizin verdiği destekle Ankara'dan gelen her imkanı sonuna kadar Şırnaklıların hizmetine sunuyor. Müdürümüzü ve ekibini tebrik ediyorum. Şırnak kendisine tahsis edilen birçok imkanı kullanamıyor. Bunu kullanılamadığı içinde, devlet Şırnak için birçok şeyi yapmıyor gibi görünüyor. Buradaki yerel düzeydeki arkadaşlarımızın daha gayretli olması lazım ki Ankara'dan gelen her türlü imkanı, Şırnaklıların hizmetine sunması lazım. Bunun için en az İşkur Müdürümüz kadar gayretli ve çalışkan olmaları gerekir. 81 ilimizde üniversitesi ve bunlardan bir tanesi Şırnak Üniversitesi. Birçok şeyi ile özel bir üniversite. 2014 – 2015 eğitim-öğretim döneminde kendi kampüsümüz de öğretime başlayacağız. Şırnak’ın iş adamları ile yine Şırnak kamu kurumları ile çok güzel bir diyalogu olan, çok güzel iş birlikleri yapan, yine üniversite-sanayi iş birliği, üniversite-halk işbirliği, üniversite-kamu kurumları ile iş birliği. Bunların tümünü en iyi şekilde götüren bir Rektörümüz var ve onun çok iyi ekibi var. Kendilerini bu güzel çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum.”

Şırnak’ta zor şartlarda sanayi ve üretim yapmaya çalışan istihdam sağlamaya çalışan çok güzel iş adamların olduğunu ifade eden Vali Hasan İpek, şunları söyledi: “Batıda başka bir ilde insanlar daha fazla kazanabileceği halde Şırnak’ta yatırım yapıyorlar Şırnak’a istihdam sağlıyorlar. Bu anlamda bu güzel iş adamlarımızı ve sanayicilerimizi tebrik ediyorum başarılar diliyorum. Şırnak Valiliği olarak Şırnak’ın çok daha güzel şeylerle anılması için bütün gayretimizi sarf ediyoruz. Dün Cudi Dağı'nda insanlarımıza iki müjde verdik. Yıllardan beri bitmemiş Şırnak-Cizre İpek yoluna ulaşan yolumuz ve Cudi dağından geçen tüneller 2014 yılı içerisinde mutlaka açılacak. Şırnak ihracatı ile çok ileri bir yerde. Habur gibi, Türkiye karayolu taşımacılığı ihracatının yüzde 50'sini yapan bir kapıya sahibiz. Çok zor şartlar altında şoförlerimiz sıkıntı çekiyordu. Yeni bir TIR parkı yaptık. Şimdi içinde sıcak suyu, banyo ve her türlü imkanı ile kafeteryaları ile hizmet verecek. TIR parkımız 2014 yılında Şırnaklıların hizmetinde olacak. Karayolları Bölge Müdürlüğümüzün Şırnak merkeze bir asfalt plenti kurma müjdesini vermek istiyorum. Tünel işletim birimi kurulacak, arsa tahsisi yapacağız. Asfalt plenti ile Şırnak’ta bozuk olan yollarımızı sıcak asfalt kaplatacağız.”

Çözüm sürecine de değinen Vali İpek şunları söyledi: “Şırnak 2014 yılında çözüm sürecini fırsat bilerek hak ettiği yere gelecek. Eğer Şırnak 5 yıl süre ile huzursuzluktan kurtulur normal işlevine dönerse ben Türkiye’nin ilk 20 ili arasına ekonomik ve sosyal olarak gireceğinden yüzde yüz eminim. 10 yıl Şırnak’ta terör olayı ile anılmadan yaşayacaksa, Şırnak bu 10 yılın sonunda da Türkiye’nin hem ekonomide hem de ihracatta kültürel alanda ilk 10 ili arasına gireceğinden yüzde yüz eminim." CİHAN

Girişimcilik eğitimini tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verildi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×