Giresun'da öğrencilerin temsilcisi Fatih Yıldız oldu

Giresun İl Öğrenci Meclisi Başkanlığı'na, Tirebolu Anadolu Lisesi öğrencisi Fatih Yıldız seçildi.

Giresun'da öğrencilerin temsilcisi Fatih Yıldız oldu
26 Aralık 2013 Perşembe 16:23

Giresun İl Öğrenci Meclisi Başkanlığı'na, Tirebolu Anadolu Lisesi öğrencisi Fatih Yıldız seçildi. 7 farklı liseden adayın yarıştığı seçimlerde en fazla oyu alan Yıldız, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBMM) Giresun’a temsil etme hakkını kazandı.

Eğitim Öğretim Yılı Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri projesi kapsamında öğrenciler arasında demokrasi kültürünü yerleştirmek amacıyla yapılan Giresun İl Öğrenci Meclisi seçimleri, 7 aday arasında ğarçaklaşti. Yapılan seçimler sonucunda ise Tirebolu Anadolu Lisesi öğrencisi Fatih Yıldız, İl Meclis Başkanı seçildi. Yıldız’ı yönetim listesinde Tirebolu Anadolu İmam-Hatip Lisesi öğrencisi Mücahit Eyibil, Eynesil ÇPL öğrencisi Haldun Kemaloğlu, Görele Anadolu Lisesi öğrencisi Tugay Çam ve Doğankent ÇPL öğrencisi Yeşim Bayram yer aldı. Seçimlerin demokratik bir şekilde geçtiğini belirten Yıldız, Ankara’da arkadaşlarını en iyi şekilde temsil edeceğinin sözünü verdi.

Okul Müdürü Nail Vuruşan da il temsilcisi seçilen öğrencileri Fatih Yıldız’a Türkiye Öğrenci Meclisi Başkanlığı yolunda başarılar diledi.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×