GESİAD'a, 35 yeni üye

Nevşehir İşadamları Derneği (GESİAD) üye sayısını arttırarak çalışmalarına devam ediyor.

GESİAD'a, 35 yeni üye
24 Ocak 2014 Cuma 17:38

Nevşehir İşadamları Derneği (GESİAD) üye sayısını arttırarak çalışmalarına devam ediyor. İşadamları ve sanayicilerin iş hayatında yaşadıkları sorunların çözümü için çaba gösteren GESİAD'a ilgide giderek artıyor. Dernek binasında yapılan programda 35 yeni üyeye katılım belgesi verildi.

GESİAD Başkan Yardımcısı Kemal Pamukçu, işadamı ve sanayicilerin artık dünyayla entegre hale geldiklerini ve gelişen ekonomik olaylardan etkilendiklerini söyledi. Ülkemizin ve dünyanın ekonomik anlamda zor bir dönemden geçtiğini kaydeden Pamukçu, "Zor dönemden işadamlarımız ve sanayicilerimizde doğal olarak etkileniyor. Ancak ülkemizin özel sektörü, hükümeti, sivil toplum kuruluşları ile birlik ve beraberlik içerisinde olarak zorlukları aşacağına inanıyoruz. 2014 yılının ekonomik istikrarın sağlandığı, Irak, Suriye, Mısır, İran’ın içerisinde bulunduğu siyasi sorunların son bulduğu bir yıl olarak geçmesini temenni ediyoruz. Ümidimiz bu süreçte ülkemiz ve ilimizin güçlü ekonomik yapısını koruyarak gereken tedbirlerle ilerlemesini devam ettirmesidir. İşadamları ve sanayicilerin önlerini görebilmesi, yatırıma yönelebilmesi için ekonomik ve siyasi istikrar şarttır." dedi.

İŞ DÜNYASI BORÇLARI DÖNDÜRMELİ

İş dünyasının 140 milyar dolar kısa, 260 milyar dolarda uzun vadeli borçları bulunduğunu kaydeden Pamukçu, "Bunların büyük kısmı yatırıma yönelik olarak alınan borçlardan oluşmaktadır. Dolayısıyla işadamı ve sanayicimiz üretimini satmak zorundadır. Dünya genelinde ekonomik sorunlar yaşanmakta, pazarlar daralmaktadır. İşadamları ve sanayicilerimizin iç pazarda yaptıkları satışlar kendilerini kurtaramayacak. Yeni dış pazarlara yönelinmelidir. Bu da dünyadaki ekonomik sıkıntılar yüzünden kolay olmamaktadır. Şu anda iyi durumda olan Güney Amerika pazarı bulunuyor. Afrika pazarı bile yoğun rekabete sahne olmaya başladı. Bu nedenle çevre ülkelerimizle olan sorunlarımızın çözümü, oralarla olan ihracat bağlantılarının bir an önce sağlanması için çok önemlidir." diye konuştu.

Program yeni üyelerle GESİAD yönetim kurulunun toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×