Gerrit Berghorst ölmek için Bodrum'a gelirken son nefesini havalimanında verdi

Hollandalı Gerrit Berghorst, yakalandığı pankreas kanserinden kurtulamayacağını anlayınca, çok sevdiği ve devamlı oturduğu Muğla'nın Bodrum ilçesine bağlı Gümüşlük beldesine ölmek için dönmek istedi.

Gerrit Berghorst ölmek için Bodrum'a gelirken son nefesini havalimanında verdi
15 Ocak 2014 Çarşamba 17:28

Hollandalı Gerrit Berghorst, yakalandığı pankreas kanserinden kurtulamayacağını anlayınca, çok sevdiği ve devamlı oturduğu Muğla'nın Bodrum ilçesine bağlı Gümüşlük beldesine ölmek için dönmek istedi. Berghorst, İstanbul Atatürk Havalimanı'nda son nefesini verdi.

Gümüşlük'de yaşayan 54 yaşındaki Berghorst, bir süre önce tedavi ve kontrollerini yaptırmak için Hollanda'ya gitti. Burada kansere yakalandığını öğrendi. Doktorları fazla ömrü kalmadığını söyledi ve mutlu olmasını önerdi. Berghorst, Gümüşlük'e dönmek için hazırlık yaparken Facebook üzerinden arkadaşlarına, kendileriyle vedalaşmak istediğini yazdı. Üç gün önce Amsterdam'dan kalkan Türk Hava Yolları (THY)'na ait uçakla İstanbul Atatürk Havalimanı'nda geldi. Bodrum'a kalkacak uçağı beklerken fenalaştı ve bütün müdahalalere rağmen kurtarılamadı.

THY çalışanları, Gerrit Berghorst'un Hollanda'da yaşayan erkek ve kız kardeşlerine ulaşıp acı haberi vererek yardım istedi. Vasiyetini öğrenen THY yöneticileri, cenazesini Bodrum'a ücretsiz taşıdı. Gümüşlük'teki arkadaşları ise ölümünü duyunca şoke oldu. Aralarında topladıkları parayla Hanife Hanım'a irmik helvası yaptırdılar. Hollanda'dan dün Bodrum'a gelen Berghorst'un kardeşleri de cenaze töreninde hazır bulundu. Cenazeye, Berghorst'un yıllardır görmediği kızı Marian, iki yıl önce evlendiği Ordulu eşi ve 40 günlük torunu Mahir Çayan da katıldı.

Gerrit Berghorst'un cenazesi, uzun bir araba konvoyuyla çok sevdiği Gümüşlük Yalısı'ndan alınarak Karakaya köyündeki yabancılar mezarlığına gömüldü. Biraz Türk biraz da Hristiyan usulüne göre Gümüşlük'ü iyi gören bir yere gömüldü. CİHAN

Gerrit Berghorst ölmek için Bodrum'a gelirken son nefesini havalimanında verdi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×