Genelkurmay'dan, Süleyman Şah Saygı Karakolu açıklaması

Genelkurmay Başkanlığı, Suriye’de bulunan ve Türk toprağı olan Süleyman Şah Saygı Karakolu’nun ikmali ve personel değişim faaliyetinin, rutin bir faaliyet olarak yaklaşık üç ayda bir gerekli koordinelerin yapılmasını müteakip, emniyetli...

Genelkurmay'dan, Süleyman Şah Saygı Karakolu açıklaması

Genelkurmay Başkanlığı, Suriye’de bulunan ve Türk toprağı olan Süleyman Şah Saygı Karakolu’nun ikmali ve personel değişim faaliyetinin, rutin bir faaliyet olarak yaklaşık üç ayda bir gerekli koordinelerin yapılmasını müteakip, emniyetli bir şekilde icra edildiğini bildirdi.

Konu ile ilgili olarak bazı basın-yayın organlarında yer alan bilgi ve yorumların gerçek dışı olduğuna dikkat çeken Genelkurmay'dan yapılan açıklamada, “Aynı şekilde, Saygı Karakolu'na yönelik ikmal ve değişim faaliyeti, 23 Nisan 2014 tarihinde yapılmıştır. Konvoyun karakola gidişi ve dönüşü için ayrı güzergâhlar kullanılmıştır. İzlenen güzergâhlar, değişik grupların kontrolü altında bulunmaktadır. Karakoldaki ikmal ve değişim faaliyetinin tamamlanmasını müteakip, konvoy aynı gün saat 20.00 sularında emniyetli şekilde Türkiye’ye geri dönmüştür.” bilgisini aktardı.

CİHAN

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×