Gençoğlu: Küresel rekabet gücümüze eğitimlerle katkı sağlıyoruz

Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) Koordinatör Başkanı Orhan Gençoğlu, birlik olarak üyelerine sundukları seminerlerle küresel rekabet gücüne katkı sağladıklarını söyledi.

Gençoğlu: Küresel rekabet gücümüze eğitimlerle katkı sağlıyoruz
31 Ocak 2014 Cuma 11:18

Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) Koordinatör Başkanı Orhan Gençoğlu, birlik olarak üyelerine sundukları seminerlerle küresel rekabet gücüne katkı sağladıklarını söyledi.

    UİB) tarafından, ihracat potansiyelinin gelişmesine katkıda bulunmak üzere 2013 yılında gerçekleştirilen ve üyelerine ücretsiz olarak sunulan 50 seminerde, toplam 407 saat eğitim verildi. İhracatçı firmaların yanında, Bursa sanayisi katılımcıları tarafından da ilgi ve memnuniyetle takip edilen ve UİB Genel Sekreterliği tarafından planlanan eğitimler bu yıl da farklı konu başlıkları ile ilgilileri bir araya getirmeye başladı.

    Yoğun bir katılımla interaktif olarak gerçekleştirilen eğitimlerle, öncelikle ihracat kapasitesini artırmayı hedeflediklerini belirten Gençoğlu, ihracatçı firmaların rekabet ortamının küreselleştiği yeni dünya düzenine uyum sağlamada düzenlenen programların büyük önem taşıdığını söyledi. Gençoğlu, “Türkiye'nin sürdürülebilir büyümesi ve kalkınması, ihracat kapasitesini artırması ile doğru orantılı kuşkusuz… İhracatçımızın verimlilik ve inovasyon hedefli katma değer yaratması, küresel rekabetçiliği güçlendirerek mümkün olabilecektir. Bu değeri yakalayabilmek için düzenlediğimiz eğitim programları her açıdan katkı sağlamaktadır. İşte bu nokta da tüm ihracatçı üyelerimize ve potansiyel ihracatçılarımıza ulaşma ve yollarına ışık tutma gayretindeyiz.” dedi.

    Gençoğlu, kurum içi eğitimlerle ilgili şu bilgileri verdi: “Değişen dünya düzenine uyum sağlamalıyız. Günümüzde, ihracat pazarlamasının başarı ile gerçekleştirilmesinde, yetişmiş uzmanlara, nitelikli personele sahip olmanın önemi açıktır. Bizler, ihracatçımız için çalışan personelimizin de alanlarındaki bilgi ve becerilerini geliştirmekle yükümlü görüyoruz kendimizi. Dış ticaretin hedeflenen düzeye ulaştırılmasında ve sağlıklı bir yapıya kavuşturulmasında ihtiyaç duyulan nitelikli işgücünün yetiştirilmesine katkıda bulunmanın yanında, düzenlediğimiz kurum içi eğitimlerle de genel sekreterlik bünyesinde görev yapan personelimize de yatırımda bulunuyoruz.”

    UİB tarafından, üye firmaların kurumsal yapılarının gelişimleri ile ihracat performanslarının artırılmasına katkı sağlamak amacıyla planlanan 2014 yılı eğitim seminerleri, Gümrük Mevzuatı ve Uygulamaları Semineri ile başladı. Eğitimler yıl sonuna dek Uluslararası Pazar ve Piyasa Araştırmaları, Devlet Yardımları, Marka Konumlandırması, Uluslararası Ticaretin Finansmanı ve Risk Yönetimi gibi ana başlıklar altında gerçekleştirilecek. UİB tarafından 2014 yılında toplamda 40 farklı eğitimin gerçekleştirilmesi planlanıyor. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×