'Gençlerimiz bilgisayar oyunları ve sosyal medyanın esiri haline geldi'

Samsun’un Bafra ilçesinde sosyal, kültürel, sportif faaliyetler de bulunan Bafra Anadolu Gençlik yaz etkinlikleri kapsamında çalışmalar yapıyor. Konu hakkında bir açıklama yapan Bafra Anadolu Gençlik Ortaöğretim Komisyonu Başkanı Mustafa...

'Gençlerimiz bilgisayar oyunları ve sosyal medyanın esiri haline geldi'
19 Haziran 2014 Perşembe 15:28

Samsun’un Bafra ilçesinde sosyal, kültürel, sportif faaliyetler de bulunan Bafra Anadolu Gençlik yaz etkinlikleri kapsamında çalışmalar yapıyor. Konu hakkında bir açıklama yapan Bafra Anadolu Gençlik Ortaöğretim Komisyonu Başkanı Mustafa Kurt, ’’Okulların kapanmasıyla beraber 16 Haziran tarihinde başlattığımız yaz etkinlikleri çalışmalarımız temmuz ayı sonuna kadar devam edecektir. Kur'an eğitimleri yanında gençlerimizin sosyal ve ahlaki yönden de gelişmelerini tamamlamaları amacıyla piknik, futbol, yüzme, satranç, gezi vb. sosyal ve sportif faaliyetlerin yaklaşık iki ay boyunca devam edecektir." dedi.

Son yıllarda teknolojinin hızla gelişmesiyle gençlerin bilgisayar oyunları ve sosyal medyanın esiri haline geldiğini vurgulayan Kurt, "Bununla birlikte gençlerimiz kendini aile ortamından soyutlayarak sevgiyi, arkadaşlığı, kardeşliği sanal alemde arıyor. Bu da çocuklarımızın maddi ve manevi boşluk içerisinde, sıcak aile ortamından uzak yetişmelerine neden oluyor. Özellikle çocukluktan gençliğe geçiş dönemlerinde sosyal medyada ya da günlük hayatta ailesinin onaylamayacağı arkadaşlıklar ediniyor ve ailesinin öğrenmesini istemediğinden onlara yalan söyleyebiliyor, bunu alışkanlık haline getirebiliyor. Bu konuda anne ve babalara büyük sorumluluklar düşmektedir. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın milli ve manevi değerlere bağlı, kendilerini çağın gereksinimlerine ayak uydurabilen, hedefleri olan, özgüveni tam, özünde ve sözünde dosdoğru, vatan ve millet sevgisiyle yoğrulmuş kişiler olarak yetişmeleri için gayret ediyoruz. Bu konuda bizlere yardımcı olan herkese teşekkür eder ve katkılarının devamını dileriz. Yaz etkinliklerimize katılmak isteyen öğrencilerimizi Bafra AGD Merkezine bekliyoruz.’’ ifadelerini kullandı.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×