‘Genç Lider’ adayları motive oldu

Uluslararası Antalya Üniversitesi (UAÜ), ‘Genç Liderler Akademisi’ kapsamında yarışan lise öğrencilerinden finale kalan 14 takımı, Türkiye'de tanınmış firmaların reklam çalışmalarını yürüten reklam ve sosyal medya uzmanlarıyla bir araya getirdi.

‘Genç Lider’ adayları motive oldu
17 Ocak 2014 Cuma 16:13

Uluslararası Antalya Üniversitesi (UAÜ), ‘Genç Liderler Akademisi’ kapsamında yarışan lise öğrencilerinden finale kalan 14 takımı, Türkiye'de tanınmış firmaların reklam çalışmalarını yürüten reklam ve sosyal medya uzmanlarıyla bir araya getirdi. Finalde yapılacak elemeyle birinci olan 3 kişilik öğrenci takımı, Amerika’nın California eyaletindeki Silikon Vadisi’ne 5 günlük gezi ile ödüllendirilecek.

UAÜ, Genç Liderler Akademisi kapsamında yarışan lise öğrencilerinden finale kalan 14 takıma, önce University of Wisconsin-Milwaukee Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mesut Akdere ‘liderlik eğitimi’ verdi. Ardından Türkiye'de tanınmış birçok firmanın reklam çalışmalarını yürüten Uğur Şeker ve Alemşah Öztürk, genç liderlere tecrübelerini paylaştı. Sosyal medya ve reklam uzmanları, öğrencilere dijital trendler ile sosyal medyanın nasıl kullanılması gerektiği anlattı.

Digital Büro İstanbul Yönetim Kurulu Üyesi Uğur Şeker, öğrencilere sosyal medyanın kullanılmasının günümüzde zorunlu hale geldiğini belirterek twitterı kullanan her yüz kişiden 60’ının twitterı mobil alanda kullandığını söyledi. Şeker, öğrencilere facebook, youtube, linkedin, twitter, pinterest gibi sosyal alanlarda nasıl reklam çalışmaları yapılabileceği ve bu alanları pazarlamaya yönelik kullanılması yönünde bilgiler aktardı.

Türkiye’de birçok ünlü firmanın reklam çalışmalarını yürüten “41? 29?” isimli reklam şirketinin kurucusu Alemşah Öztürk, Türkiye’nin sosyal medyayı çok çabuk tükettiğini söyledi. Gençlerle sürekli olarak sosyal medyada iletişim halinde olduğun da belirten Öztürk, özellikle genç kullanıcıların sosyal medyayı fiziki bir parça haline getirdiğini vurguladı. Sosyal medyayı ve dijital alanları reklam çalışmalarında kullandığını hatırlatan Öztürk, yaptığı reklam çalışmalarını sunum eşliğinde öğrencilerle paylaştı.

Finale kalan 14 takım arasından yapılacak olan elemeler sonucunda üç kişiden oluşan bir takım, mayıs ayı içerisinde ödül olarak 5 gün Amerika'da Silikon Vadisi’ni gezme fırsatı elde edecek. Sunumun ardından Alemşah Öztürk ve Uğur Şeker öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×