Gemlik HEM’den amatör denizcilere sertifika müjdesi

Bursa Gemlik Halk Eğitim Merkezi, 24 metreye kadar teknesi olan ve belgesi olmadığı için denize açılamayan amatör denizcilere yönelik 'Amatör Denizcilik Belgesi Sınavına Hazırlık Kursu' açıyor.Önceki dönemlerde açtıkları kurslardan birçok...

Gemlik HEM’den amatör denizcilere sertifika müjdesi
17 Temmuz 2014 Perşembe 13:13

Bursa Gemlik Halk Eğitim Merkezi, 24 metreye kadar teknesi olan ve belgesi olmadığı için denize açılamayan amatör denizcilere yönelik 'Amatör Denizcilik Belgesi Sınavına Hazırlık Kursu' açıyor.

Önceki dönemlerde açtıkları kurslardan birçok vatandaşın yararlandığını belirten Gemlik Halk Eğitim Merkezi Müdürü Rüveyde Kılıçlar, açacakları kursla vatandaşlara deniz ve denizciliği sevdirmek istediklerini belirtti. 24 metreye kadar teknesi olmasına rağmen sertifikaları olmadığı için denize açılamayan vatandaşlar olduğunu belirten Kılıçlar, “Bu da etrafı denizlerle çevrili ülkemizde denizi seven, denize açılmak isteyen vatandaşlarımız için önemli bir engel. Denizcilik sertifikası olmayan vatandaşlarımız bu programı başarı ile tamamladığında amatör denizcilik belgesi alarak denize engelsiz açılabilecek.” dedi.

Amatör denizcilik belgesi almak isteyen vatandaşlar Gemlik Halk Eğitim Merkezi'ne başvuracak. 4 Ağustos’ta başlayacak kurslar, hafta içi 18.00 ile 21.15 saatleri arasında yapılacak. Sınavlar ise 3, 4 ve 5 Eylül’de yapılacak. Başvuruların şahsen yapılacağı kurs 2 hafta sürecek. Toplam 40 saat eğitim verilecek kursun sonunda yapılacak sınavda başarılı olanlar Amatör Denizcilik Belgesi almaya hak kazanacak.

CİHAN

Gemlik HEM’den amatör denizcilere sertifika müjdesi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×