Geleneksel çocuk oyunları şenlikleri Alanya'da başladı

Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen, Alanya Belediyesi’nin ev sahipliği ile gerçekleşen Geleneksel Çocuk Oyunları Şenlikleri, bugün 75.

Geleneksel çocuk oyunları şenlikleri Alanya'da başladı
07 Nisan 2014 Pazartesi 17:48

Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen, Alanya Belediyesi’nin ev sahipliği ile gerçekleşen Geleneksel Çocuk Oyunları Şenlikleri, bugün 75. Yıl Spor Salonu’nda başladı.

Alanya'da ilk kez gerçekleşen, unutulmaya yüz tutmuş çocuk oyunlarını tekrar gün yüzüne çıkarma amacıyla yapılan şenliklere ikinci, üçüncü, dördüncü, beşinci ve dokuzuncu sınıflar olmak üzere toplam 60 okul katılıyor. Şenliklerde; yağ satarım bal satarım, mendil kapmaca, tombik ve kaleli yakan top oyunları yer alıyor. 9 Mayıs 2014 tarihine kadar devam edecek olan Çocuk Oyunları Şenlikleri, her gün 09.00 ile 13.00 saatleri arasında Alanya Belediyesi 75. Yıl Spor Salonu’nda yapılacak. Çocuklar tarafından sunulan geleneksel oyun şenliğine vatandaşlar da davet edildi.
CİHAN

Geleneksel çocuk oyunları şenlikleri Alanya'da başladı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×