Gelecek çocuklarla şekillenecek

Çorum İl Emniyet Müdürlüğü tarafından, çocuk ve gençlerin toplumsal hayata olumlu yönde katılımlarını sağlamak, sosyal etkinliklerde bulunamamış ve yer almamış durumdaki çocukların sosyalleşmelerine ve kişisel gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla hazırl.

Gelecek çocuklarla şekillenecek
26 Şubat 2014 Çarşamba 21:53

Çorum İl Emniyet Müdürlüğü tarafından, çocuk ve gençlerin toplumsal hayata olumlu yönde katılımlarını sağlamak, sosyal etkinliklerde bulunamamış ve yer almamış durumdaki çocukların sosyalleşmelerine ve kişisel gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla hazırladığı ''Gelecek Çocuklarla Şekillenecek'' adlı projenin tanıtımı yapıldı.

Projenin tanıtım toplantısına Çorum Valisi Sabri Başköy, İl Garnizon Komutanı Albay Ahmet Çelik, Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül, Vali Yardımcıları Zürkarnin Öztürk ve Osman Ebiloğlu, İl Emniyet Müdürü Halil İbrahim Doğan, ilçe kaymakamları, ilgili emniyet şube müdürleri, diğer protokol üyeleri, iş adamları, mahalle muhtarları ve polis memurları katıldı.

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Ahmet Özkara, 'Güvenli Hayat, Güvenlik Gelecek İçin Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma-Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında hazırlanan 265 bin lira bütçeli 11 alt projeden oluşan ''Gelecek Çocuklarla Şekillenecek'' projesinin, kendileri tarafından yürütüleceğini ifade etti. Projenin il genelindeki anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise düzeyindeki eğitim kurumlarında eğitim-öğretim gören öğrencileri kapsadığını belirten Özkara ''Proje kapsamında gerçekleştirilecek faaliyetlerden 33 bin, dolaylı olarak da çocukların eğitsel ve ailesel çevresiyle birlikte yaklaşık 60 bin kişinin faydalanması hedefleniyor. ''dedi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×