Gecekondu yıkımında arbede: 9 yaralı

Şanlıurfa’nın merkez ilçesi Eyyübiye’de hazine arazisi üzerinde yapılan 20 yapının yıkımı sırasında gerginlik çıktı.

Gecekondu yıkımında arbede: 9 yaralı
18 Nisan 2014 Cuma 15:18

Şanlıurfa’nın merkez ilçesi Eyyübiye’de hazine arazisi üzerinde yapılan 20 yapının yıkımı sırasında gerginlik çıktı. Gecekondu sahipleri polise taşla saldırdı. Polis ise biber gazı ve tazyikli su ile müdahale etti. Çıkan arbedede 9 kişi yaralandı.

Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesi Osmanlı Mahallesi'nde yıkım gerginliği yaşandı. Yıkım kararı alınan 20 yapının yıkımı için iş makineleri bölgeye gitti. Ancak inşaat sahipleri yıkıma direndi. Bunun üzerine çok sayıda zabıta ve polis ekibi bölgeye sevk edildi. Yoğun güvenlik önlemleri altında başlayan yıkıma yapı sahipleri izin vermedi. Bölgede toplanan kalabalık yolda lastik yakıp, çöp konteynerlerini devirdi, yolda taşla barikat kurdu. Yıkıma direnen konut sahipleri polis ve zabıtayı adeta taş yağmuruna tuttu.

Çıkan gerginlikte konut sahibi 3 kadın, 3 zabıta olmak üzere 9 kişi yaralandı. Yaralılar olay yerine gelen ambulansla hastaneye kaldırıldı. Polis, gruba biber gazı ve tazyikli su ile olaya müdahale etti. Olaylar üzerine konutların yıkımına ara verildi.


CİHAN

Gecekondu yıkımında arbede: 9 yaralı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×