Gaziantep’te halaylı 1 Mayıs kutlaması

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, Gaziantep İstasyon Meydanı’nda düzenlenen programla halaylar eşliğinde kutlandı.     Polisin güvenlik önlemi aldığı meydanda alana gelen katılımcılar, kontrolden geçti. DİSK, KESK,...

Gaziantep’te halaylı 1 Mayıs kutlaması
01 Mayıs 2014 Perşembe 16:18

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, Gaziantep İstasyon Meydanı’nda düzenlenen programla halaylar eşliğinde kutlandı.

    Polisin güvenlik önlemi aldığı meydanda alana gelen katılımcılar, kontrolden geçti. DİSK, KESK, Türk İş, TEKSİF’le birlikte çok sayıda sivil toplum kuruluşu ve siyasi parti temsilcilerinin katıldığı kutlama programında, bazı vatandaşların aileleriyle birlikte alana geldiği görüldü.

    Halayların çekildiği programda konuşan Türk İş Gaziantep Temsilcisi Nuri Bay, 1 Mayıs’ta alanlardan bir kez daha hükümete ve işverenlere seslendiklerini söyledi. Kıdem tazminatı hakkının korunmasını istedi ve kuralsız ve güvensiz çalışma biçimlerinden vazgeçilmesi gerektiğini belitti. Bay, “Hükümet sesimizi dinlesin diyoruz. Asgari ücretin insan onuruna yakışır olmasını, vergi adaletsizliğinin giderilmesini istiyoruz. Artık bu gidişe dur dememize gerek. Sosyal adalet, eşitlik ve refah istiyoruz.”şeklinde konuştu.

    Çeşitli sivil toplum kurulu temsilcilerinin de konuşma yaptığı organizasyon konserle devam etti.

CİHAN

Gaziantep’te halaylı 1 Mayıs kutlaması


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×