Gaziantep Üniversitesi GTB ile 4 ayrı projede anlaştı

Gaziantep Üniversitesi’nin iş dünyasıyla işbirliğine yönelik çalışmaları doğrultusunda, Gaziantep Ticaret Borsası (GTB) ile arasında ortak çalışmaların yapılmasını sağlayacak 4 ayrı projeye imza atıldı.

Gaziantep Üniversitesi GTB ile 4 ayrı projede anlaştı
16 Ocak 2014 Perşembe 16:38

Gaziantep Üniversitesi’nin iş dünyasıyla işbirliğine yönelik çalışmaları doğrultusunda, Gaziantep Ticaret Borsası (GTB) ile arasında ortak çalışmaların yapılmasını sağlayacak 4 ayrı projeye imza atıldı.

    Gaziantep Üniversitesi Senato Toplantı Salonu’nda düzenlenen imza töreninde konuşan Rektör Prof. Dr. Yavuz Coşkun, Gaziantep için hayırlı, yeni ufuklar açacak bir protokol imza töreninde olduklarını belirterek “Gaziantep Ticaret Borsası ile çok önemli 4 işbirliği için protokol imzalayacağız.” dedi. Coşkun, eğitim metotlarıyla yeni arayışlar içerisine girildiğini dile getirerek, şunları söyledi: “Daha önce mühendislikte, sağlık bilimlerinde, tıpta uygulandığımız bu modeli öğrenciyi tümüyle sahayla irtibatlandırarak ve sahada belirli bir işletmede, kurumda, fabrikada oranın elemanı gibi çalıştırarak yaydık. Böylelikle, öğrencimizin sahayı da tanıyarak yetişmesini amaçlıyoruz. Ama, sadece elde edeceğimiz verim elde edeceğimiz çıktı, öğrencinin iyi yetişmesi bu konuda sahayı tanıyarak sahanın içerisinde beslenerek yetişmesi değil. Öbür taraftan da toplumdaki bütün katmanlarla temas ederek işbirliğini artırmak ve böylece bir ara yüz oluşturmaktır. Bu anlamda biz çok çeşitli kurumlarla işbirliği yaptığımız üzere bugünde GTB ile işbirliği yapıyoruz. Bugün imzalayacağımız protokollerden bir tanesi iktisadi idari bilimler fakültemizin özellikle sahadaki intörnlük eğitimini kapsayacak bir işbirliği protokolüdür. Mühendislik alanında zaten uyguluyoruz. Orada var olan eğitimimiz sürmektedir. Ama bu sene ilk defa iktisadi idari bilimler fakültemizdeki öğrencilerimizi de sahaya gönderiyoruz. İmzaladığımız diğer protokollerle teknoloji transfer ofisimiz ve GTB arasında değişik projelerle işbirliği sağlanacaktır. Ayrıca, 2016 Dünya Bakliyat Yılı için de GTB ile bir işbirliği yapacağız.”

    Gaziantep Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tiryakioğlu ise, “Gaziantep Üniversitesinin 1.5 yıldır başarı ile yürüttüğü ve Türkiye için yeni bir model olan, İntörn Eğitimi Modeli’ni yakından takip ediyoruz. Bizzat bizim kendi şirketlerimizde ve borsa üyelerimizin şirketlerinde her dönem 5-10 civarında intörn yerleştirmesi yapıyoruz. Bugün bu uygulamayı borsamız kanalı ile tüm üyelerimize yaymayı amaçlıyoruz. Bunun yanı sıra, ortak proje çalışmaları ve Teknoloji Transfer Ofisi ile de başarılı projelere imza atacağımızdan şüphem yok.” diye konuştu. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×