Gaziantep'teki terör saldırısına dünyadan tepkiler

- BM Güvenlik Konseyinde tüm üyelerin onayı ile kabul edilen basın bildirisinde saldırı kınandı - Bildiride, geçen hafta bazı kentlerde polis merkezlerinin hedef alındığı terör saldırıları da kınandı ancak metinde terör örgütü PKK'nın adına yer verilmedi

Gaziantep'teki terör saldırısına dünyadan tepkiler
23 Ağustos 2016 Salı 02:03

BİRLEŞMİŞ MİLLETLER (AA) - Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi, Gaziantep'teki terör saldırısı ile terör örgütü PKK'nın geçen hafta bazı kentlerde polis merkezlerini hedef alan saldırılarını kınadı.
Konseyde tüm üyelerin onayı ile kabul edilen basın bildirisinde, Gaziantep'teki bir düğünde "alçak ve korkakça" gerçekleştirilen terör saldırısının en şiddetli biçimde kınandığı bildirildi.
Bildiride, geçen hafta Türkiye'nin bazı kentlerinde düzenlenen ve çok sayıda polis ile sivilin hayatını kaybettiği terör saldırıları da kınandı ancak metinde terör örgütü PKK'nın adına yer verilmedi.
Saldırılarda hayatlarını kaybedenlerin yakınları ile Türk halkı ve hükümetine taziye dilekleri sunulan bildiride, terörizmin tüm çeşitlerinin uluslararası barış ve güvenliğe en büyük tehdidi oluşturduğu ifade edildi.
Bildiride, saldırıların sorumlularının yargı önüne çıkarılmasının önemine işaret edilerek, tüm üye ülkelere bu konuda Türk hükümeti ile iş birliğine gitmeleri çağrısı yapıldı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×