Gazetecilerden Kırıkkale Valisi Kolat'a ziyaret

Kırıkkale Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Çetin ve beraberindeki cemiyet üyeleri, Vali Ali Kolat'ı ziyaret etti.

Gazetecilerden Kırıkkale Valisi Kolat'a ziyaret
10 Ocak 2014 Cuma 16:23

Kırıkkale Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Çetin ve beraberindeki cemiyet üyeleri, Vali Ali Kolat'ı ziyaret etti.

Vali Kolat, burada yaptığı konuşmada, iletişim teknolojisinin gelişmesiyle özellikle gazete, televizyon, radyo ve internet yayıncılığının halkın sesi haline geldiğini, devlet ile vatandaş arasında adeta köprü görevini üslendiğini söyledi.

Basın mensupları önemli bir kamu görevlerini yerine getirirken, gece ve gündüz demeden her türlü zor şart altında çalıştığını belirten Vali Kolat, "Hatta bu uğurda yaralanan ve hayatını kaybedenler olmaktadır. Son yıllarda ülkemizde basına yönelik yeni yasal düzenlemeler yapılmıştır. 5953 Sayılı Basın Mesleğinde Çalışanlarla Çalıştırılanlar Arasındaki Münasebetlerin Tanzimi Hakkındaki Kanun ile 212 sayılı yasanın çıkartılması, gazete çalışanlarının haklarını korumaya ve iyileştirilmesine yönelik düzenlemelerdir. 195 sayılı yasada da çalışan gazetecilere yönelik düzenlemeler mevcuttur. 5187 Sayılı Basın Kanunu ile de mevkutelere yeni düzenlemeler getirilmiştir. Ayrıca, sarı basın kartı yönetmeliğinde basın mensupları yararına bir çok değişiklikler yapılmıştır." dedi.

Kırıkkale Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Çetin ise Kırıkkale basınının kendi alanında yaptığı yeniliklerle Kırıkkale'de basın kültürünün halk ve kurumlar bazında gelişimine ve kabul görmesine büyük katkı sağladığını söyledi.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×