Gazeteciler Yeni Çeltek Kömür işletmeleri iftarında buluştu

Yozgat’ta görev yapan yerel ve ulusal ajans temsilcileri Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri A.Ş. Genel Müdürlüğü tarafından verilen iftar yemeğinde bir araya geldi.    Yozgat Galata Çamlık Otel'de düzenlenen iftar sonrası...

Gazeteciler Yeni Çeltek Kömür işletmeleri iftarında buluştu
17 Temmuz 2014 Perşembe 11:28

Yozgat’ta görev yapan yerel ve ulusal ajans temsilcileri Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri A.Ş. Genel Müdürlüğü tarafından verilen iftar yemeğinde bir araya geldi.

    Yozgat Galata Çamlık Otel'de düzenlenen iftar sonrası konuşma yapan Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri A.Ş. Genel Müdürü Osman Coşkun, Ramazan ayının manevi yönden birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının en yoğun olarak yaşandığı bir ay olduğunu söyledi. Türkiye’nin sınırları ötesinde Filistin’de bir insanlık katliamı yaşandığını belirten Coşkun, "Ülkenin ekonomik seviyesinin üst seviyeye çıkması, güçlü bir Türkiye’nin oluşmasını sağlamak ve dünyada mazlumların ölmesinin önüne geçecek teknolojiye, sisteme, güce ulaşmak milletimizin kaçınılmaz zorunluluğudur." dedi.

    Yozgat basınının yaptığı haberleri her gün istisnasız gazetelerden takip ettiğini kaydeden Coşkun, “Sabah ilk işim Yozgat’ta nelerin olduğunu internetler aracılığı ile gazetelerden takip ediyorum. Bu benim Yozgat’a olan ilgili ve bağlılığımı artırıyor. Gözden ırak olan gönülden ırak olur denir ya, sizler Yozgat’ın benim hep gözümün önünde olmasını sağlıyorsunuz. Allah razı olsun. Yozgat’ta sivil toplum kuruluşları, onunla birlikte siyasi partiler, temsilciler, yöneticiler hepsini yan yana koyduğum zaman yine Yozgat için en çok çırpınan en çok gayret eden kesim yine Yozgat basını. Yozgat’ın çok üstünde bir basın camiası var. Çok güçlü kalemler var. Ama bu çırpınma hak ettiği noktada değil, olması gerektiği noktada değil ve her kurumda olduğu gibi yine vefa ile Yozgat basını da çalışmasına devam ediyor.” diye konuştu.

    Filistin’de yaşanan olaylara da dikkat çeken Coşkun, Müslümanları katleden bir yapının oluşturulduğunu belirterek, dünya mazlumlarını katleden güçlere karşı Türkiye’nin ekonomide olduğu kadar teknolojik sisteme de sahip olunması gerektiğini vurguladı. Coşkun, sözlerini şöyle tamamladı: “Filistin’de maalesef Müslümanları katleden bir yapı var. Bunlar hemen yanı başımızda bizi ilgilendiren özelliğe sahip. Önümüzdeki dönemde şuandan itibaren çok daha bilinçli, millet olarak bağlanmak zorundayız. Enerjimizi gerçekten boşa tüketiyoruz. Çok fazla donanıma sahibiz ama bu gücü hiç iyi kullanamıyoruz. Belli projeler üzerine yoğunlaşıp, ülkenin ekonomik seviyesinin üst seviyeye çıkması, güçlü bir Türkiye’nin oluşmasını sağlamak ve dünyada mazlumların ölmesinin önüne geçecek teknolojiye, sisteme, güce ulaşmak milletimizin kaçınılmaz zorunluluğu. Bir baba var, kız çocuğu ölmüş. O baba çocuğunun ölüsünün üzerine kapanmış feryat ediyor. Ben de 7 kız çocuğu babası olarak bu durumu kelimelerle ifade etmem mümkün değil." CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×