Gazeteciler Konfederasyonu yönetimi Vali Oduncu’yu ziyaret etti

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Nuri Kolaylı ve Bölgesel Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanlarından oluşan bir heyet Osmaniye Valisi Dr.

Gazeteciler Konfederasyonu yönetimi Vali Oduncu’yu ziyaret etti
20 Ocak 2014 Pazartesi 16:43

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Nuri Kolaylı ve Bölgesel Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanlarından oluşan bir heyet Osmaniye Valisi Dr. Mehmet Oduncu’yu makamında ziyaret etti.

Ziyarete Marmara Gazeteciler Federasyonu ile Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Nuri Kolaylı, Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Mevlüt Yeni, Karadeniz Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Turgut Özdemir, İç Anadolu Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Adem Alemdar, Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Ali Cihangir katıldı.

Aktif Gazeteciler Cemiyeti'nin misafiri olarak Osmaniye'de bulunduklarını belirten Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Başkanı Mevlüt Yeni, Vali Dr. Mehmet Oduncu'ya federasyon hakkında bilgi verdi.
Akdeniz Gazeteciler Federasyonu'nun 12 Eylül 2013 tarihinde kurulduğunu söyleyen Başkan Mevlüt Yeni, “Federasyonu, Antalya, Isparta, Osmaniye, İskenderun, Hatay ve Kahramanmaraş'taki gazeteci cemiyetlerimizle ortak kurduk. Akdeniz'deki 10 ilimizi ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ni kapsayan bir mesleki örgütlenmeyiz. Adana, Mersin, Burdur ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetindeki Basın kuruluşlarımızla görüşmelerimiz devam ediyor ve en kısa zamanda onlarda aramızda olacak.” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Mehmet Oduncu, “Meslek örgütleri, mesleklerin saygınlığının artırılması bakımından oldukça önemli. Meslek örgütleri kendi meslek kurallarını, prensiplerini, ilkelerini kendileri koymalı ve bunların uygulanmasını sağlamalı. Bunu yaparlar ise toplum içinde saygınlık kazanırlar. Bu, sadece gazetecilik için değil, tüm meslekler için geçerli. Meslektaş birliğinin sağlanması bile başlı başına önemlidir ama asıl önemli olan o meslek grubuna dahil olanların kamuoyunda güvenilirliğinin sağlanması.” diye konuştu.

CİHAN

Gazeteciler Konfederasyonu yönetimi Vali Oduncu’yu ziyaret etti


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×