Gazeteciler Cemiyeti’nden Engin Alan’a ziyaret

Gazeteciler Cemiyeti’nden bir heyet Balyoz davasından tutuklu bulunan emekli Korgeneral Engin Alan’ı Sincan Cezaevi’nde ziyaret etti.

Gazeteciler Cemiyeti’nden Engin Alan’a ziyaret
09 Ocak 2014 Perşembe 17:13

Gazeteciler Cemiyeti’nden bir heyet Balyoz davasından tutuklu bulunan emekli Korgeneral Engin Alan’ı Sincan Cezaevi’nde ziyaret etti. Alan, gelen heyete, hayatında ilk kez bir davada yargılandığını belirterek, “Beni yargılayan mahkemenin bir başka örneği Afrika’nın bile hiçbir ülkesinde yoktur. Bu da gösterdi ki, ülkemizde hukuk sıfır noktasındadır.” dediği öğrenildi.

Cemiyet Başkanı Nazmi Bilgin başkanlığında, Başkan Vekili Savaş Kıratlı, Başkan Yardımcısı Ertürk Yöndem, Genel Sekreter Ümit Gürtuna, Mali Sekreter Mehpare Çelik, Yönetim Kurulu üyeleri Mustafa Yoldaş, Ali Şimşek ve Ali Oruç’tan oluşan heyet, Alan ile bir saat sohbet etti.

Görüşmede askerlik hayatı boyunca dağlarda mücadele ettiğini ve şehitler verdiğini hatırlatan Alan, yargılandığı davada terör örgütü üyesi olmakla suçlanmasının ve teröristlerin tutulduğu F tipi cezaevinde bulunmanın kendisini üzdüğünü ifade etti. Engin Alan, gündeme gelen yeniden yargılanma sürecinin KCK’lılara fırsat sağlayacağını söyleyerek, “Tek bir kelimesine inanmadıkları bir yemini eden PKK’lılar milletvekilliğine başlıyorsa benim yerim burasıdır. Dağlarda teröristlerle mücadele ederken her an ölüm tehlikesiyle karşı karşıya kaldım, ölümden hiçbir zaman korkmadım. Şimdi cezaevinden mi korkacağım.” diye konuştu belirtildi. Alan, bugün gelinen noktayı kendisinin yıllar öncesinden tahmin ettiğini söylediği de bildirildi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×