Gasp zanlısının kaçma anı kamerada

Şişli’de girdiği evde oturan yaşlı kadını bıçakla tehdit ederek kolundaki bilezikleri ve 2 bin 200 lirasını alarak kaçan şahıs, güvenlik kameralarına yakalandı.

Gasp zanlısının kaçma anı kamerada
16 Ocak 2014 Perşembe 12:43

Şişli’de girdiği evde oturan yaşlı kadını bıçakla tehdit ederek kolundaki bilezikleri ve 2 bin 200 lirasını alarak kaçan şahıs, güvenlik kameralarına yakalandı. Gaspa uğrayan kadının torunu ise saldırganın yakalanmasını isteyerek, vatandaşları hırsızlara karşı uyardı.

Olay Ergenekon Mahallesi Çimen Sokak Birlik Apartmanı’nda dün saat 12.30 sıralarında meydana gelmişti. Kimliği belirlenemeyen bir şahıs, Safinaz Yıldırım’ın oturduğu dairenin kapısını kırarak içeri girmişti. Bıçağıyla yaşlı kadını tehdit eden gözü dönmüş hırsız, Yıldırım’ın kolundaki iki altın bileziği ve 2 bin 200 lirayı alarak evden uzaklaşmıştı. Olayın ardından polis ekipleri incelemelerde bulunmuştu.

'SENİ DELİK DEŞİK EDERİM, ÇABUK BİLEZİKLERİ VER!'

Safinaz Yıldırım’ın torunu Ayşegül Yıldırım yaşananları olayın yaşandığı evde anlattı. Kapının tornavida yardımıyla açıldığını ve iki kilidin kırıldığına dikkat çeken Yıldırım, “Hırsız, neredeyse kapıyı götürüyormuş. Direk yatak odasına yöneliyor. Polislerin dediğine göre, insanlar genellikle değerli eşyalarını yatak odasında sakladığı için hırsız yatak odasına giriyor. O sırada saldırgan babaannemle karşılaşıyor. Babaannem gözlerini açıyor ve ‘Sen kimsin?’ diyor. Zanlı bıçağı çekiyor. Hırsız para istiyor. O sırada bileğindeki bilezikleri görüyor. Tehdit edip, ‘Seni delik deşik ederim, çabuk bileziklerini ver.’ diyor. Onun da bileği tombiktir. Zor çıkarıyor. Zorla çıkardığı için şişlikler var. Olaydan sonra babaannem ‘İmdat!’ diye bağırıyor. Kameradan gayet net gözüküyor. Yakalanmasını bekliyoruz.” dedi.

'DİKKATLİ OLUN'

Vatandaşları hırsızlara karşı dikkatli olmaya davet eden Ayşegül Yıldırım, “Lütfen dikkatli olun. Kapıları düzgün kapatın.” uyarısında bulundu.

Zanlının eşkalini belirleyen polis ekiplerinin konuyla ilgili araştırması sürüyor.
CİHAN

Gasp zanlısının kaçma anı kamerada


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×