Firar eden mahkumların öldürdüğü infaz koruma memuruna hazin tören

Hatay’ın Samandağı ilçesinde bulunan K1 Tipi Kapalı Cezaevi’nden kaçan hükümlülerin yaralamasından sonra kaldırıldığı Antakya Devlet Hastanesi’nde hayatını kaybeden infaz koruma memuru Fayat Toy için Gaziantep Adalet Sarayı’nda tören düzenlendi.

Firar eden mahkumların öldürdüğü infaz koruma memuruna hazin tören
21 Ocak 2014 Salı 15:33

Hatay’ın Samandağı ilçesinde bulunan K1 Tipi Kapalı Cezaevi’nden kaçan hükümlülerin yaralamasından sonra kaldırıldığı Antakya Devlet Hastanesi’nde hayatını kaybeden infaz koruma memuru Fayat Toy için Gaziantep Adalet Sarayı’nda tören düzenlendi. Gaziantep Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Peker, “Allah görevi başında ölmeyi tüm çalışanlarımıza nasip etsin.” dedi.

Toy’un cenazesi ambulansla Gaziantep Adalet Sarayı önüne getirildi. Meslektaşlarının omzunda Türk bayrağına sarılı tabutla taşınan Toy için düzenlenen törene katılan yakınları, uzun süre gözyaşı döktü. Cenazenin gelmesiyle feryat eden yakınları için 112 Acil ekipleri alanda hazır bekletildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından bir konuşma yapan Başsavcı Peker, “Ölümlerin en güzeli görevi başında şehit olmaktır. Biz böyle ölümleri, şahsen ben böyle ölümleri, muhtemelen bütünümüz böyle ölümleri düğün bayram karşılarız. Düğün bayramla karşılar ve bu şekilde ölmeyi can-ı gönülden isteriz. Allah görevi başında ölmeyi tüm çalışanlarımıza nasip etsin. Görevi başında ölmek, ölümlerin en hayırlısı. Biz maktulü şehit olarak kabul ediyoruz.” diye konuştu.

Fayat Toy’un görevi başında canice öldürülmesini lanetle kınadıklarını dile getiren Peker, “Malumunuz, cezaevindeki personel arkadaşımız, cezaevi müdürleri, ilçe tipi cezaevini bilirler. Normalde, mahkûmlarla çalışanlar, ağabey kardeş ve bir aile olmuştur. Aile olmasına karşın, firar ettikten sonra geri dönüp, görevi başındaki insanı canice, canavarca, vahşice öldürmek, ne bizim anlayışımıza, ne inancımıza, ne ibadetimize, hiçbir şeye sığmaz. Bu firar eden şahısların cezalandırıldığını gördüğümüz zaman, cezalarını aldıkları zaman yüreğimiz ferahlayacaktır. Zaten 5 tanesi yakalandı. Karşılığı neyse cezasının, en ağır bu cezalara çarptırılacaktır. Allah’tan şehidimize rahmet diliyorum.” şeklinde konuştu.

Peker’in konuşmasının ardından Toy için dua edildi. Toy’un naaşı daha sonra cenaze namazının kılınması için Yeşilkent Mezarlığı’na götürüldü.
CİHAN

Firar eden mahkumların öldürdüğü infaz koruma memuruna hazin tören


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×