Feyzioğlu uzun konuştuğunu kabul etti

"Yapıcı bile olsa, eleştirilere sıfır hoşgörü gösteren bir başbakanımız var. Acilen eleştiriye kendisini açmasını dilerim." diyen Feyzioğlu, konuşmasını neden uzattığını açıkladı.

Feyzioğlu uzun konuştuğunu kabul etti
13 Mayıs 2014 Salı 10:39

Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu , Danıştay’ın 142. yılında yaptığı konuşmada Başbakan Tayyip Erdoğan’ın tepkisini çekmesiyle ilgili olarak, “Konuşmam siyasi değil, insaniydi” dedi.
 
Hürriyet'ten Ayşe Arman ’a konuşan Metin Feyzioğlu, Danıştay’daki konuşması hakkında, “Konuşma metnimi herkes okuyabilir. Hiçbir satırımda haddimi aşmadım” ifadelerini kullandı.
 
Feyzioğlu konuşmasının uzamasıyla ilgili olarak şunları söyledi:
 
“Danıştay Başkanı’na 30 dakika ayrılmış, Barolar Birliği Başkanı’na da ayrılması gereken süre, en az o kadar olmalı. Ama ben 20 dakika aştım. Çünkü Danıştay Başkanı, Danıştay’ın hâlâ taptaze acısı Mustafa Yücel Özbilgin’in şehit edilişine dair tek kelime etmedi. Onun yerine ben değinmek zorunda kaldım.
 
İkincisi, bir koro çıktı, çok güzel şarkılar söyledi. O koro da, bizim hizmetkârlarımız değil. Sanatçı onlar! İnsan, sanatçılara teşekkür etmez mi? Onu da yapmadı. O iş de bana kaldı.
 
Ayrıca son zamanlarda yeni bir moda çıktı, idare, idari yargı kararlarına uymuyor. Hatta uymamayı, yeni bir maçoluk biçimi olarak benimsiyor. Danıştay Başkanı, bu gerçeği de yok saydı. Bu konu üzerine birkaç laf etmek de bana kaldı, o yüzden konuşmam uzadı.”

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×