Feyzioğlu: Özel yetkili mahkemeler kaldırılmasaydı Başbuğ çıkamazdı

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu,"Özel yetkili mahkemeler kaldırılmamış olsaydı Anayasa Mahkemesi'nin kararı duvara çarpacaktı.

Feyzioğlu: Özel yetkili mahkemeler kaldırılmasaydı Başbuğ çıkamazdı
08 Mart 2014 Cumartesi 01:43

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu,"Özel yetkili mahkemeler kaldırılmamış olsaydı Anayasa Mahkemesi'nin kararı duvara çarpacaktı." dedi.

Genelkurmay Eski Başkanı İlker Başbuğ'un tahliyesinin ardından Kadıköy Fenerbahçe Orduevi'nin önüne gelen TBB Başkanı Feyzioğlu, burada basın açıklaması yaptı.

Feyzioğlu, "İçeri girerken bir Genelkurmay Başkanı olarak girdiniz ama dışarı çıkarken bir özgürlük savaşçısı olarak çıkacağınızı söylemiştim. 700 bin kişilik dev bir TSK'yı yönetip de bu gücü kullanarak değil ama 4 Web sitesi açmaya teşebbüs etmek suçlamasıyla darbeye kalkışmaktan dolayı yargılanan, yıllardır tutuklu olarak zindanlarda terk edilmiş olan bir değerli Türk subayı. Çok önemli bir an bu. Çünkü özel görevli mahkemelerle hep birlikte mücadele ettik. Kumpas kuruldu iddiaları Başbakan tarafından dile getirilince TBB somut önerisini masaya koydu. O öneri de özel yetkili mahkemelerin kapısına kilit vurularak yapıldı. Anayasa Mahkemesi'ne bireysel başvuru da yolu açtı. Eğer özel görevli mahkemeler kaldırılmamış olsaydı Anayasa Mahkemesinin kararı duvara çarpacaktı. İlker Başbuğ ile ilgili verilmiş olan bu kararda Ergenekon kararları gerekçesiz olarak verilmiştir." şeklinde konuştu.
CİHAN

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×