Fevzi Çakmak Caddesi yenileniyor

Bursa merkez Osmangazi Belediyesi, tarihi Çarşı ve Hanlar Bölgesine çıkan Fevzi Çakmak Caddesi'nde zemin yenileme ve çevre düzenleme çalışmaları başlatıyor. Yerli ve yabancı ziyaretçilerin, Şehreküstü Meydanı'ndan tarihi çarşı ve hanlar...

Fevzi Çakmak Caddesi yenileniyor
31 Temmuz 2014 Perşembe 14:08

Bursa merkez Osmangazi Belediyesi, tarihi Çarşı ve Hanlar Bölgesine çıkan Fevzi Çakmak Caddesi'nde zemin yenileme ve çevre düzenleme çalışmaları başlatıyor.

Yerli ve yabancı ziyaretçilerin, Şehreküstü Meydanı'ndan tarihi çarşı ve hanlar bölgesine ulaşımında en önemli yaya ulaşım aksı olan Fevzi Çakmak Caddesi, çağdaş bir görünüme kavuşuyor.

Fevziçakmak Caddesi’nin Cumhuriyet Caddesi'ne kadar olan kısmında yapılacak düzenlemeler öncesi bölgede incelemelerde bulunan Başkan Mustafa Dündar, “Fevzi Çakmak Caddesi'nin altyapı ve zemin kaplaması tamamen sökülüp yenilenecek. Bu cadde, Ulucami Caddesi'nin bir devamı niteliğinde. Biz de burayı Ulucami Caddesi'nin zemininde kullanılan malzeme ile kaplayacağız. Çevre düzenlemesi, aydınlatma ve zemin yenileme çalışmalarının tamamlanması ile birlikte Fevzi Çakmak Caddesi, dinlenme amaçlı olarak konulacak şehir mobilyaları ile yeni bir görünüme kavuşacak.” dedi.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×