FETÖ/PDY ile ilgisi olan 2 polis tutuklandı

Trabzon'da, FETÖ/PDY ile ilgisi olduğu belirlenen 2 polis daha tutuklandı

FETÖ/PDY ile ilgisi olan 2 polis tutuklandı
23 Temmuz 2016 Cumartesi 17:49

Trabzon'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) ile ilgisi olduğu belirlenen 2 polisin daha tutuklandığı bildirildi.

Trabzon Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, kentte FETÖ/PDY ile mücadele kapsamında söz konusu terör örgütü ile ilgisi olduğu değerlendirilen kamu görevlilerine yönelik çeşitli adli ve idari işlemlerin sürdürüldüğü belirtildi.

Açıklamada, soruşturma kapsamında daha önce gözaltına alınan ancak çıkarıldığı mahkemece hakkında adli kontrol kararı uygulanmasına hükmedilen 2 polisin tutuklandığı ifade edildi.
Gözaltındaki biri mülki idare amiri, 2'si de Tapu Kadastro 9. Bölge Müdürlüğünde görevli 3 kişinin işlemlerinin devam ettiği kaydedildi. Trabzon'da yeni soruşturmalarla birlikte hakkında işlem yapılan kamu görevlisi sayısı 543'e yükseldi.

Açıklamada, 3 mülki idare amiri, 1 İl Jandarma Komutanlığı, 214 İl Emniyet Müdürlüğü, 1 Dördüncü Motorlu Piyade Tugay Komutanlığı, 8 Karadeniz Teknik Üniversitesi, 2 Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, 2 Kredi ve Yurtlar Kurumu, 292 İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 4 Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, 1 İl Müftülüğü, 2 Trabzon Vergi Dairesi Başkanlığı, 2 Tapu ve Kadastro 9. Bölge Müdürlüğü, 10 Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü ve 1 de Orman Bölge Müdürlüğü personeli hakkında işlem yapıldığı ve bunlardan 531'inin görevden uzaklaştırıldığı kaydedildi.
Böylece soruşturma çerçevesinde, 4. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığında görevli 1 personelin yanı sıra 7 polis tutuklanmış oldu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×