Fethullah Gülen'den kayyuma ilk tepki

Fethullah Gülen, Zaman Gazetesi'ne kayyum atanmasıyla ilgili yaptığı ilk açıklamada, "Onlar bunu yıkmaya çalışsınlar. iki senedir yıkmaya çalıştılar, yıkamadılar. bir tek taş düşüremediler Allah'ın izniyle. Burkuntu yaşıyorlar, paranoya yaşıyorlar. Korkuyla tir tir titriyorlar." ifadelerini kullandı

Fethullah Gülen'den kayyuma ilk tepki
05 Mart 2016 Cumartesi 23:03

Fethullah Gülen, kendisine bağlı Zaman Gazetesi'ne mahkeme kararıyla atanan kayyum hakkında yorumlarda bulundu.

Gülen'in yanında bulunan isimlerden biri olan Osman Şimşek, Gülen'in Pazartesi günü yayınlanacak olan sohbetinin bir bölümünü Twitter adresinden paylaştı.

Fethullah Gülen şunları söyledi: "Bir de mızraklanabiliriz. Her gün bir kısım zalimlerin, bir kısım tiran bozmalarının yaptıkları değişik şeyler birer mızrak gibi sinelerimize saplandığı zaman nasıl of demeyeceksin ki? İnsan tabiatını görmezden gelmeyelim.

Onlar bunu yıkmaya çalışsınlar. iki senedir yıkmaya çalıştılar, yıkamadılar. bir tek taş düşüremediler Allah'ın izniyle. Burkuntu yaşıyorlar, paranoya yaşıyorlar. Korkuyla tir tir titriyorlar.

Gökten başlarına bir meteor düşecek diye, acaba buna karşı bile nasıl selalar oluşturabiliriz diyorlar. Fakat Allah'ın kahrının, gazabının geliş keyfiyeti belli değildir. Keşke o mesavi yolunda, Allah gözlerini açsa da yürümeseler. Hak ve adalet adına, haksızlık müesseseleriyle insanlara tasalluttan, tahakkümden onları vazgeçirse..."


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×